Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

Robbie Williams - „XXV”

19 wrz · 12:16
Robbie Williams - „XXV”

Świętujące 25-lecie Robbiego jako solisty wydawnictwo zawiera niezliczone przeboje i uwielbiane przez fanów utwory na nowo zorkiestrowane przez Julesa Buckleya, Guya Chambersa i Steve’a Sidwella, nagrane z uznaną Metropole Orkest w Holandii.

„XXV” to kolejny kamień milowy w karierze jednego z najbardziej utytułowanych artystów na świecie. Robbie ma na swoim koncie 6 spośród 100 najlepiej sprzedających się albumów w historii Wielkiej Brytanii, sprzedał 80 milionów albumów na całym świecie, a 14 jego singli dotarło do 1. miejsca.  Także do niego należy rekord nagród BRIT – 18 to więcej niż zdobył jakikolwiek inny artysta w historii muzyki. Wśród albumów, które wspięły się na pierwsze miejsca w Wielkiej Brytanii, są zawierający covery „Swing When You’re Winning”, „The Heavy Entertainment Show” (2016) oraz „The Christmas Present” (2019), z którym Robbie, docierając na top listy po raz trzynasty, zrównał się z rekordem ustanowionym przez Elvisa Presleya jako solisty z największą liczbą albumów #1 w Wielkiej Brytanii. Włączając w dorobek Williamsa jego działalność z zespołem Take That, artysta może pochwalić się 17 krążkami na szczytach list przebojów, co daje mu miejsce w pierwszej trójce artystów wszech czasów z największą liczbą #1 w swoim katalogu.

Klasyki Robbiego, które znalazły się na albumie, to legendarne „Angels” i „Let Me Entertain You” pochodzące z debiutanckiego albumu artysty zatytułowanej „Life Thru A Lens” z 1997 roku, a także hity #1 w Wielkiej Brytanii: „Millennium”, „She’s The One” i „Candy”. Nie mogło zabraknąć też utworów z albumu „Sing When You’re Winning” (2000): „Supreme”, przebojowego duetu z Kylie Minogue „Kids”, wydanego z innowacyjnym teledyskiem „Rock DJ” oraz „The Road to Mandalay”. Inne przeboje, które usłyszymy na nowej płycie to „Rock DJ”, „Feel” czy „No Regrets”.

W czerwcu Robbie ogłosił nową trasę koncertową, która odbędzie się jesienią tego roku. Artysta zagra koncerty w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a otworzą go dwa występy w londyńskim The O2, po czym Williamsa gościć będą m.in. Birmingham, Manchester, Glasgow i Dublin.

„XXV” jest dostępny w dwóch formatach CD (standardowym i deluxe) w różnych kolorach oraz na płycie analogowej. Zarówno w wersji standardowej jak i deluxe znajduje się „Lost” – nowy poruszający utwór z przejmującym tekstem, fortepianem i smyczkami. Ponadto, na wydaniu deluxe fani otrzymają też oryginalne utwory: „Disco Symphony”, „More Than This”, „The World and Her Mother” i „Home Thoughts From Abroad”.

fot. okładka płyty

19 września ·  12:16

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez