Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

Stashka - Historie

2 sie · 07:45
Stashka - Historie

Katarzyna Hain, zwana Stashką, to piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów. Jest dyplomowanym magistrem muzykologii. Gra na fortepianie i gitarze, jest otwarta na wszelkie gatunki i ma już swój rozpoznawalny, „stashkowy” styl. Stashka zaczynała od dyplomu za arie i pieśni operowe, później sprawdzała się w zespole cygańskim i jako członek Chóru Akademickiego, następnie zaś w chórkach, które wspomagały takie gwiazdy jak Ania Wyszkoni, Zakopower, Kasia Cerekwicka czy Marika.

Pierwsze nagrody i wyróżnienia, udział w premierach opolskich, zwycięstwo w plebiscycie Przebojem na antenę i nagroda Radia Fama doprowadziły ją do podwójnego sukcesu na międzynarodowym festiwalu Baltic Song Festival w Karlshamn w Szwecji, gdzie zdobyła główną nagrodę, Grand Prix i Nagrodę Publiczności. Ten sukces zadecydował o nagraniu przez nią pierwszej solowej płyty pt. Naturalnie, bardzo dobrze przyjętej na naszym rynku muzycznym oraz pozytywnie odebranej przez media i fanów.

Ta płyta to zbiór utworów, które nie są ze sobą powiązane. Opowiadam w nich o życiu, moich obserwacjach świata i o emocjach, których doświadczałam,  zawsze były prawdziwe i inspirujące. Właśnie dlatego płytę zatytułowałam „Historie”, by każdy znalazł w niej swoją opowieść. Wszystkie piosenki powstały na przestrzeni ostatnich lat, w zgodzie z moją naturą, swobodnym stylem i bez skrępowania. Może właśnie dlatego wydanie drugiego albumu zajęło mi tyle czasu 🙂.

Bonusowo znajdziecie na nim moje pierwsze piosenki, od których wszystko się zaczęło, bo ten album kończy pewien muzyczny etap w moim życiu, koniec końców nic w nim nie jest stałe. A odkrywanie siebie, nowe doświadczenia i wybory kształtują nas i zmieniają. Więc idzie nowe moi Drodzy Słuchacze.

– Stashka.

2 sierpnia ·  07:45

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez