Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

„When You See Yourself” – Kings of Leon

22 mar · 24:01
„When You See Yourself” – Kings of Leon
„When You See Yourself” to album spokojny, wręcz refleksyjny, za to najbardziej zróżnicowany w dorobku amerykańskiej grupy.

– Jarek Szubrycht, Gazeta Wyborcza.

Piosenkom z „When You See Yourself” nie można odmówić jednego: są uzależniające! I to staje się coraz bardziej ewidentne z każdym kolejnym przesłuchaniem.

– Robert Filipowski, Teraz Rock.

Wydaje się, że autorefleksja doprowadziła Kings of Leon to odważnej i udanej próby odkrycia się na nowo.

– Mojo.

Ósmy album Kings of Leon to stadionowy rock dla umysłu. Zespół wyostrzył swoją estetykę, porzucając proste hity na rzecz utworów, które rozciągają się w czasie i imponują w zupełnie inny sposób.

– Rolling Stone.

Ósma płyta Kings of Leon, promowana przez singiel „The Bandit”, zbiera już świetne recenzje. Bracia Followillowie pracowali nad nią wraz z producentem poprzedniej płyty zespołu - „Walls” - Markusem Dravsem.

Daliśmy sobie na tej płycie więcej wolności, korzystaliśmy z instrumentów, po które wcześniej nie sięgaliśmy. Można to chyba uznać za przejawy dojrzałości? Świadomie podjęliśmy próbę nagrania płyty w dorobku Kings Of Leon wyjątkowej. Chcieliśmy, żeby ludzie wyraźnie usłyszeli tę różnicę, więc inaczej podeszliśmy i do komponowania utworów, i do ich nagrywania.

– mówił Jared Followill w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Wraz z premierą nowego albumu, ukazał się teledysk do utworu „Stormy Weather”. Zespół udostępnił także pierwszy odcinek trzyodcinkowej serii, w której przybliża proces powstawania nowego albumu.

Od czasu ich debiutu w 2003 roku Kings of Leon, czyli (Caleb (gitara/wokal), Nathan (perkusja), Jared (gitara basowa) oraz Matthew Followill (gitara) wydali 7 albumów: Youth & Young Manhood (2003), Aha Shake Heartbreak (2004), Because of the Times (2007), Only by the Night (2008), ComeAroundSundown (2010), Mechanical Bull (2013), WALLS (2016) i sprzedali ponad 20 milionów kopii płyt oraz prawie 40 milionów singli na całym świecie.

Wszystkie ich albumy znalazły się na liście Top 200. Zespół grał na licznych festiwalach między innymi podczas Bonnaroo, Lollapaloozy, Austin City Limits, czy Glastonbury.

Fot. okładka albumu – „When You See Yourself”

22 marca ·  24:01

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez