Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

Album „Sinatra with Matt Dusk Vol. 2”

13 gru · 10:42
Album „Sinatra with Matt Dusk Vol. 2”

Rok po wydaniu pokrytego złotem albumu „Sinatra with Matt Dusk”, artysta powraca z jego kontynuacją –„Sinatra with Matt Dusk Vol. 2”, ponownie zapraszając do współpracy znakomitych polskich wykonawców, by wspólnie przywołać muzyczną historię Mistrza – Franka Sinatry. Okazji do posłuchania utworów z obu płyt będzie wiele, ponieważ wiosną 2022 r. artysta ruszy w trasę, podczas której zagra aż 9 koncertów w wybranych miastach w całej Polsce!

Tworząc kolejny album poświęcony Sinatrze, Dusk chciał zrobić coś wyjątkowego:

Piosenki z Great American Songbook były już wykonywane przez wielu artystów i muzyków. Chciałem zaprosić do tego projektu artystów z wrażliwością podobną do mojej, którzy pomogliby mi rozpowszechnić te klasyki w XXI wieku.

I tak też zrobił.

Do współpracy przy nowej płycie Dusk po raz kolejny zaprosił Kubę Badacha, (z którym nagrał „Learnin' The Blues” na poprzedni album), jednak tym razem nie do duetu, a do tria, do którego dołącza Andrzej Piaseczny, w otwierającym album utworze „That's Life/ Żyć tak”.

Dołącza też Natalia Kukulska, która nie tylko zaśpiewała w pierwszym singlu promującym album „One Note Samba/ Samba na jedną nutę”, napisała też słowa do polskiej wersji utworu wykonywanego przez wyżej wymienione trio, jak również wspomogła gentlemanów swoimi chórkami. Zaproszenie do powrotu w czasy elegancji i zmysłowości, kiedy to nieprzerwalnie rządziła muzyka jazzowa, przyjęła również ikona muzyki i nietuzinkowa osobowość, Artystka, nazywana pierwszą damą polskiego jazzu - Ewa Bem. Wspólnie z Mattem wykonują standard "Fly Me To The Moon" w akustycznej aranżacji, będący wspaniałym zakończeniem albumu.

Matt Dusk, Kuba Badach, Andrzej Piaseczny feat. Natalia Kukulska - That's Life / Żyć Tak.

Fot. materiały prasowe

13 grudnia ·  10:42

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez