Muzyka
RZESZÓW

Koncert „Wrona orła nie pokona” oraz premiera albumu „Raport z oblężonego miasta 2021”

15 gru · 11:23
Koncert „Wrona orła nie pokona” oraz premiera albumu „Raport z oblężonego miasta 2021”

W Filharmonii Podkarpackiej odbył się (13.12.2021) koncert „Wrona orła nie pokona”, zorganizowany przez Polskie Radio Rzeszów w 40. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. Koncert był formą oddania hołdu walczącym o niepodległość Ojczyzny podczas stanu wojennego, II wojny światowej oraz w poprzednich okresach naszej historii. Na scenie wystąpili Jan Pietrzak, Paulina Grochowska, Dominika Świątek i Piotr Rafałko, którym towarzyszyła Kapela spod Egidy pod kierunkiem Mariusza Dubrawskiego. Artyści sięgnęli po utwory, które w ciężkich czasach dawały Polakom siłę i nadzieję. Zabrzmiały m.in. „Żeby Polska była Polską”, „Biały krzyż”, czy „Pamiętajcie o ogrodach”.

Po koncercie odbyła się premiera dwupłytowego albumu winylowego „Raport z oblężonego miasta 2021”. To poszerzona o osiem utworów wersja płyty Przemysława Gintrowskiego nagranej w 1986 roku. Album został ulepszony cyfrowo w Polskim Radiu Rzeszów.

Premierze płyty, towarzyszył mini-recital Julii Gintrowskiej, córki zmarłego 9 lat temu barda „Solidarności”. Obecna była również żona Artysty Agnieszka Gintrowska.

Publiczność zgromadzona w Filharmonii Podkarpackiej zgotowała wszystkim artystom owację. Jak mówili nam widzowie, piosenki, które popłynęły ze sceny, przywołały wspomnienia o dramatycznych chwilach stanu wojennego w życiu ich samych i ich rodzin.

--:--
--:--
List Wojewody Podkarpackiego

Fot. Jeremiasz Jankowiak

15 grudnia ·  11:23

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez