Muzyka

Koncert Finałowy Plebiscytu Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów WERBEL 2022

18 sty · 09:06
Koncert Finałowy Plebiscytu Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów WERBEL 2022

Wielkimi krokami zbliża się Koncert Finałowy Plebiscytu Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów WERBEL 2022.

Już 19 lutego 2023 roku w Filharmonii Podkarpackiej wspaniały koncert Ani Dąbrowskiej z zespołem. Wystąpią także Karoliona Lizer oraz laureaci Plebiscytu Werbel 2022.

Bilety na koncert dostępne są w sprzedaży na kup bilecik


W plebiscycie WERBEL 2022 wybieramy dwóch laureatów.

Poznaliśmy już pierwszego zwycięzcę Nagrody Jury, który został wskazany przez dziennikarzy naszej rozgłośni. Za najlepszy podkarpacki krążek uznali WES GAŁCZYŃSKI & POWER TRAIN i płytę ” ILLEGAL”.

Do 12.02.2023 r. do godz. 23:59 będzie trwało głosowanie na Nagrodę Publiczności, w którym to słuchacze naszej rozgłośni wybiorą drugiego laureata plebiscytu.

Na Państwa głosy czeka 10 wykonawców. Można je oddać TUTAJ.


Zapraszamy do Filharmonii Podkarpackiej 19 lutego o godz. 17:30 na Koncert Finałowy WERBEL 2022.

Ania Dąbrowska wróciła z „Kimś innym”

Miesiąc temu miała miejsce premiera najnowszego singla Ani Dąbrowskiej „Ktoś inny”. Po ponad dwuletniej przerwie laureatka 9 Fryderyków, której każdy z sześciu albumów studyjnych pokrył się platyną, stworzyła kolejną perełkę będącą połączeniem energetycznych, synthpopowych brzmień, zapadających w pamięć riffów i elektryzującego głosu artystki.

Singiel traktuje o ewolucji relacji damsko-męskich i o tym, że ludzie często udają kogoś, kim nie są:

"Ktoś inny” to opowieść o tym, że dziś wiele relacji rodzi się w Internecie. Współczesny świat daje ku temu wiele możliwości. Zakładamy konta w mediach społecznościowych, tworzymy profile w aplikacjach i na portalach randkowych, niekoniecznie pokazując się takimi, jakimi jesteśmy na co dzień, ale takimi, jakimi chcemy, żeby nas widziano. Czasem wystarczy jedno spotkanie, by okazało się, że stoi przed nami ktoś zupełnie inny, a my zwyczajnie „daliśmy się nabrać”. (Ania Dąbrowska)


Karolina Lizer ur. 03.03.1997 r. W Warszawie.
Pianistka, klawesynistka, autorka tekstów, kompozytorka, niezwykła interpretatorka poezji.

Wydała dwa autorskie albumy studyjne : „Lśniąca.Łąkowe historie…”  oraz  „Onyks”.

Wieloletnia uczennica Elżbiety Zapendowskiej. Absolwentka wielu szkół muzycznych i artystycznych. W swojej karierze współpracowała z wybitnymi artystami takimi jak Bogdan Hołownia, Janusz Strobel, Wojciech Zieliński i wielu innych. Poza solową karierą występuje jako solistka w Ludowym Zespole Artystycznym PROMNiI, a także śpiewając w projekcie ABBA Orkiestrowo.  Od 2021 roku współpracuje z grupą znakomitych muzyków, z którą występuje pod nazwą Karolina Lizer i jej Folk Orkiestra.

Do jej największych osiągnięć należą:
*Zdobycie trzech nagród na Premierach 59 KFPP w Opolu 2022:Nagrodę Publiczności im. Karola Musiała, Nagrodę Jury oraz Nagrodę ZAiKS z najlepszy tekst (Tomasza Kordeusza)
*Uczestniczka finałów polskich Preselekcji do Eurowizji 2022

*Finalistka w koncercie Debiuty 57 KFPP w Opolu

* Grand Prix I Festiwalu Piosenki Polskie KRYSZTAŁOWY KAMERTON 2021

* Grand Prix na Festiwalu P. Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim 2015

* Pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej i Piosenki Polaków Żydowskiego pochodzenia organizowanego przez Prymasa Polski z okazji Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim 2020

* I nagroda w konkursie Wolna Scena Karrot 2020

* I nagroda na Ogólnopolskim konkursie „Piosenka jest dobra na wszystko” 2020

* III miejsce na 56 Studenckim Festiwalu w Krakowie 2020

*Wyśpiewała I nagrodę w konkursie  na piosenkę o dzielnicy „Zakochaj się w Warszawie w Wesołej”  oraz otrzymała  Nagrodę Publiczności 2019  („Stacyjka Wesoła”, muz. Wojciech Zieliński, sł. Tomasz Kordeusz)

I wiele, wiele innych.

fot. materiały prasowe

18 stycznia ·  09:06

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez