Muzyka
RZESZÓW

WERBEL 2022! Za nami wspaniały koncert finałowy w Filharmonii Podkarpackiej (zdjęcia)

20 lut · 09:36
WERBEL 2022! Za nami wspaniały koncert finałowy w Filharmonii Podkarpackiej (zdjęcia)

Gorąca atmosfera i rewelacyjnie bawiąca się publiczność. Tak było podczas niedzielnego koncertu w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, podczas którego wystąpili laureaci 14. edycji plebiscytu WERBEL 2022 oraz Karolina Lizer, wokalistka, pianistka, kompozytorka i interpretatorka poezji. Gwiazdą wieczoru była Ania Dąbrowska, laureatka dziewięciu Fryderyków, zdobywczyni Platynowych Płyt.

WERBEL to Plebiscyt Muzyczny Polskiego Radia Rzeszów, w którym prezentujemy najlepsze płyty artystów z Podkarpacia. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: Nagroda Jury oraz Nagroda Publiczności. WERBEL 2022 wręczyliśmy w niedzielny wieczór dwóm zwycięzcom.

Nagrodę Jury za najlepszy podkarpacki krążek otrzymał WES GAŁCZYŃSKI & POWER TRAIN i płyta ” ILLEGAL”.

Wes Gałczyński & Power Train powstał w maju 2012 roku w Stalowej Woli. W zeszłym roku stuknęło im 10 lat działalności na scenie muzycznej. Zespół składa się z potężnej maszynowni, w której każdy jest elementem napędowym tego zespołu, Wiesław Wes Gałczyński (vocal, gitary), Paweł Gielarek (bas), Filip Ciuruś (bębny). Występy zespołu odbierane są bardzo entuzjastycznie, jako że tchnie od zespołu rozpierającą energią. Zespół ma za sobą liczne występy w całej Polsce. Dwukrotnie gościł na największym festiwalu blues'a w Polsce - Rawa Blues Festival, odbywającym się tradycyjnie w katowickim Spodku. Wydał do tej pory dwa albumy: "No.1" wydana w listopadzie 2016r. i "ILLEGAL", która ukazała się w październiku 2022 roku.

Nagrodę Publiczności, czyli słuchaczy naszej rozgłośni, zdobył zespół ISKA i płyta pt: "To ja".

ISKA to zespół, który powstał w lipcu 2021 roku. Nazwa pochodzi od imienia wokalistki Izabeli Guzara Burek, której towarzyszy 6 muzyków. Choć zespół wydał dopiero niedawno debiutancki singiel to jego członkowie debiutantami nie są - każdy z nich ma za sobą wiele lat doświadczeń. ISKA porusza się w klimacie soulu, funky oraz jazzu. Szeroki skład instrumentalny, w skład którego wchodzi perkusja, gitara, bas, pianino oraz sekcja dęta z trąbką i saksofonem, gwarantuje niebanalne brzmienia i intrygujące rozwiązania aranżacyjne. Oryginalny, niski tembr głosu wokalistki nadaje zespołowi charakterystyczny i rozpoznawalny od pierwszych dźwięków styl. Skład zespołu to: Izabela Guzara-Burek - wokal, Aleksander Fleszar - saksofon, Michał Girgus - gitara, Mateusz Łabęcki - bas, Dominik Cichy - trąbka, Krystian Gajda - instrumenty klawiszowe, Damian Burek - perkusja. Utwory " To Ja " - tekst Janusz Onufrowicz, muzyka Damian Burek; " Ciepły deszcz " - tekst Izabela Guzara-Burek, muzyka Michał Girgus; " Kameleon" - tekst Izabela Guzara-Burek, muzyka Damian Burek.

Zwycięzca wybrany przez jury otrzymał statuetkę "Werbel 2022", 20 godzin nieodpłatnego użyczenia studia nagrań oraz nagrodę pieniężna w wysokości 2000 zł (netto). Z kolei zwycięzca Nagrody Publiczności otrzymał nagrodę w wysokości 2000 zł (netto).

fot. Filip Kłęk

20 lutego ·  09:36

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez