Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

Wilki ''Wszyscy marzą o miłości''

26 wrz · 11:14
Wilki ''Wszyscy marzą o miłości''

Wszyscy marzą o miłości… reszta nie znaczy nic – to najważniejszy przekaz tej płyty

Tak Robert Gawliński zapowiada najnowszy, jubileuszowy album Wilków pt. Wszyscy marzą o miłości, który właśnie dziś pojawił się na sklepowych półkach. Singlem promującym wydawnictwo jest utwór „Duchy” do którego powstaje oniryczny teledysk autorstwa Olgi Czyżykiewicz.

Wilki, które w tym roku obchodzą 30-lecie kariery, klasycznie – produkują same hity. Dobre gitarowe rockowe granie z ważnym przekazem – to klucz do tworzenia materiału, który zawsze znajdzie odbiorcę, niezależnie od wieku.

Album Wszyscy marzą o miłości powstawał w nietypowych warunkach. Nagrania zaczęły się w 2019 roku, jednak ograniczenia związane z covidem skomplikowały prace nad albumem. Muzyka powstała zdalnie, w oddaleniu o tysiące kilometrów. Teksty Roberta Gawlińskiego niosą konkretny przekaz:

Na tej płycie pochwała dla miłości, dla muzyki, dla życia. Stąd też tytuł Wszyscy marzą o miłości. To zdanie i ten refren wydał mi się najuczciwszy, najprawdziwszy z całej płyty, powiedziany wprost, bez cienia literackiej maniany. Czas był raczej dołujący, nie chciałem pisać ani o pandemii, ani o samotności albo o samotność we dwoje czy samotności w czterech ścianach czy samotności w tłumie.

Robert Gawliński

Nie potrzeba większej rekomendacji.

Z okazji jubileuszu 30-lecia zespołu, 27 września 2022 w Teatrze Roma Wilki zagrają swoje największe przeboje oraz nowe utwory jak np. Liczysz się tylko ty czy Podzielony świat, zaśpiewany przez Beniamina Gawlińskiego. Nie zabraknie też muzycznych smaczków – gościnnie z Wilkami wystąpi Patrycja Markowska oraz Smolasty.

Album w sprzedaży na kulturalnysklep.pl, empik.com oraz w salonach Empik.

https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99533-Wszyscy-marza-o-milosci-wersja-z-autografami.html

Tracklista:

  1. Ty jak nikt
  2. Ćma
  3. Liczysz się tylko ty
  4. Wszyscy marzą o miłości
  5. Noc i mrok
  6. Nie czuję tego
  7. Widzę cię wszędzie
  8. Podzielony świat
  9. Duchy
  10. Zawsze twój, zawsze moja

Wilki - Liczysz się tylko ty
https://www.youtube.com/watch?v=dmo3TTzmdXI

Podzielony świat
https://youtu.be/ZuAB4P5EXGk

fot: okładka płyty

26 września ·  11:14

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez