Muzyka

Werbel 2020 za nami

12 lut · 22:26
Werbel 2020 za nami

Za nami koncert finałowy Werbel 2020. 12 lutego w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie po raz 12 wręczono nagrody Polskiego Radia Rzeszów za najlepsze płyty nagrane przez podkarpackich muzyków.

Nagrodę jury za płytę "Debiut" otrzymał Bartłomiej Matłosz - wokalista i multiinstrumentalista występujący pod pseudonimem Kufel. 23 letni twórca z Żarnowej koło Strzyżowa zaprezentował na scenie utwory z nagrodzonego albumu.

Werbel publiczności powędrował do folkowo rockowego zespołu Żmije za album "Nieboskłon", który zwyciężył w głosowaniu słuchaczy wybierających spośród 10 zakwalifikowanych do finału albumów.

Oprócz koncertów tegorocznych laureatów, na scenie Filharmonii Podkarpackiej wystąpiła zdobywczyni zeszłorocznego Werbla, raperka i wokalistka Aga Walczak, której towarzyszył DJ MRK. Uroczystość zwieńczył koncert gwiazdy wieczoru, zespołu Raz Dwa Trzy.

Koncert odbył się w reżimie sanitarnym z udziałem publiczności. Całe wydarzenie było  również transmitowane na antenie Polskiego Radia Rzeszów, TVP Rzeszów oraz w internecie. Nagrody Werbel zostały przyznane po raz dwunasty.

Relację przygotował Bartłomiej Skubisz.

--:--
--:--

Fot. nowe media

12 lutego ·  22:26

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez