Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

"Zachody nad St. Anthony" - najnowszy album zespołu "Lotyń"

29 sie · 13:39
"Zachody nad St. Anthony" - najnowszy album zespołu "Lotyń"

"Zachody nad St. Anthony" to najnowszy, 8 album zespołu "Lotyń", od lat przyciągający miłośników melodyjnego, brytyjskiego brzmienia, na które znamienny wpływ wywiera pochodzenie muzyków zespołu – mała wieś Lotyń.


Lotyń to wieś pełna młynów i rzek mijających się i płynących wokół niej, to wieś zespołowa zakochana i przemijająca ale zawsze ta sama; pełna słów z piosenkami w środku, melodią z uczuć i odczuć, ze smutkiem, radością, syntezą myśli, dla jednych zrozumiałych dla innych zbyt prostych do zrozumienia; muzyka płynąca z pól i łąk, ze wsi położonej gdzieś na tysiącu samotnych wyspach, gdzie raz po raz spotkasz okręt na czubku wielkiego drzewa


Powyższy opis pochodzi z tomiku utworów wierszowanych Roberta Kałuży – lidera zespołu, który został dołączony do płyty. Spotykamy tu bardzo osobiste wyznania uczuć i emocji, nostalgiczne obrazy świata i przyrody, migawki z codzienności, które widziane oczami osoby mówiącej, stają się już nie tak zwykłe, lecz wręcz magiczne, nasycone ukrytą treścią. Wnikliwy czytelnik dostrzeże pytania o sens istnienia, zadawane za każdym razem w innej formie i kontekście.

​Lotyń to zespół reprezentujący melodyjne brytyjskie, gitarowe brzmienie. Powstały w 1993 roku. Nazwa pochodzi od nazwy miejscowości z której pochodzą. Pierwszy trzyosobowy skład istniał przez około dwa lata : Arkadiusz Stańczyk, Artur Zachniewicz i Robert Kałuża. Po czym, do zespołu dołączył Norbert Miszkinis. Od początku istnienia grupy nad sprawami organizacyjnymi czuwał menager, zwany – potocznie trenerem - Piotr Burgieł.

Obecny skład zespołu:
Tomek Agaszko – bas
Robert Kałuża- wokal i gitara
Norbert Miszkinis – gitara , wokal
Łukasz Łapiński - perkusia

fot: okładka płyty

29 sierpnia ·  13:39

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez