Muzyka

Zakończył się XVII Rzeszów Carpathia Festival 2021

22 sie · 20:12
Zakończył się XVII Rzeszów Carpathia Festival 2021

Zakończył się XVII Międzynarodowy Rzeszów Carpathia Festival 2021. Główną nagrodę, Grand Prix festiwalu w wysokości 15 000 zł zdobył Paweł Nawrocki z Krakowa za piosenkę pt. „Wszystko jedno”.

Paweł Nawrocki – wokalista, gitarzysta, kompozytor oraz autor tekstów. Od 2005 r. nieprzerwanie związany jest z zespołem Alergen, z którym na koncie ma już 3 wydane płyty (2014, 2015, 2021) oraz wiele singli. ALERGEN to krakowski kwartet rockowy. Paweł Nawrocki wraz ze swoim zespołem zaistnieli w świadomości słuchaczy m.in. dzięki charyzmatycznym koncertom oraz piosence „Kiedy odejdziesz”, która jeszcze przed premierą pierwszej płyty (maj 2014 r.) z sukcesem zadebiutowała na liście przebojów „Gorąca 20” Radia Eska. Kolejny kawałek „Gorąca krew” nominowany do Jedynkowego Przeboju Wakacji (2014) Polskiego Radia Jedynka, obecny na listach przebojów w Polsce, UK oraz USA utwierdziły pozycję zespołu ALERGEN jako jednego z najciekawszych przedstawicieli młodego pokolenia pop/rock! Ich przeboje są chętnie grane przez ogólnopolskie i regionalne stacje radiowe, a sam zespół często zapraszany do programów telewizyjnych. W Listopadzie 2015 r. dzięki głosom internautów i Jury konkursu „Zagraj z Gwiazdami”, zespół zagrał w słynnej hali O2 Arena w Londynie razem z Kombii i Ewą Farną, ponownie w tym samym miejscu zespół pojawił się w maju 2016, rozgrzewając pełną salę podczas koncertu 35-lecia Lady Pank. Dwa lata z rzędu (2015 i 2016) występowali wśród największych gwiazd muzyki pop/rock podczas TOP STARS FESTIVAL, z którego w 2016 roku do sklepów muzycznych trafiła okolicznościowa składanka. Nie długo po tym zespół miał ogromną przyjemność zagrać z legendą brytyjskiej sceny – zespołem The Sisters Of Mercy podczas prestiżowego X FESTIWALU LEGEND ROCKA w Dolinie Charlotty!

W 2017 r. singiel „Zaczekam na lepszy czas” dzielnie okupował pierwsze miejsca list przebojów.

Od samego początku działalności Pawła wraz z zespołem priorytetem jest wykonywanie autorskiej muzyki, podpartej energetycznymi, pełnymi przebojowości koncertami. Dlatego przez ostatnie 15 lat Alergen stał się klasą samą w sobie, o czym można się przekonać na koncertach.

Pierwsze miejsce i nagroda w postaci realizacji teledysku przez TVP Rzeszów przypadła Julii Węgrowicz z Warszawy, za piosenkę pt. „Ty wiesz”.

Drugie miejsce zdobył Alekss Silvers z Łotwy, który zaśpiewał utwór pt. „Fireworks”.

Trzecie miejsce i nagrodę ufundowaną przez Poskie Radio Rzeszów wygrała 16-letnia Julia Sibielak ze Strzyżowic, która zachwyciła publiczność balladą pt. „Unreal”. Julia bedzie mogła zrealizować swoje marzenia i nagrać w naszym studiu materiał na debiutancką płytę.

Podczas festiwalu odbył się wyjątkowy koncert pt. „CZAS NAS UCZY POGODY”.

Gościem Honorowym Festiwalu był Jacek Cygan. Wyjątkowy autor tekstów największych, polskich przebojów wystąpił wraz z zaproszonymi gośćmi i Grupą Artystyczną Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie podczas specjalnego koncertu pt. „Czas nas uczy pogody”.

Obok Jacka Cygana na scenie pojawili się laureaci poprzednich edycji „Carpathia Festival” Ralph Kamiński, Kasia Moś i Bartosz Listwan, a także Michał Rudaś i Soliści oraz Dziecięca i Reprezentacyjna Grupa Artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej Tomasza Filipczaka.

Fot. na zdjęciu Paweł Nawrocki / autor Maciej Gnatowski

22 sierpnia ·  20:12

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez