Muzyka

Zespół Amarok w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów!

24 kwi · 11:39
Zespół Amarok w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów!

Już w środę 26 kwietnia o godzinie 18.00, w audycji Rock Radio, wyjątkowy koncert zespołu Amarok!
Przestrzeń, muzyczne krajobrazy, głębia i tajemniczość na żywo w Studiu Koncertowym im. Tadeusza Nalepy.

Jeden z najbardziej nietypowych i wyróżniających się zespołów polskiej sceny rockowej. Nowatorskie techniki i łączenie najlepszych elementów różnych gatunków muzycznych to znak rozpoznawczy warszawskiej formacji Amarok. Ich teksty są nasycone ukrytym sensem i przesłaniami, a ciekawe muzyczne motywy czarują i przyciągają zarówno starych, jak i nowych fanów.
Zespół Amarok to ponad 20-letnie doświadczenie na rynku muzycznym, okraszone sześcioma wydawnictwami studyjnymi, z których dopiero wydany w 2017 roku „Hunt” dał zespołowi szeroki rozgłos, nie tylko w naszym kraju, ale też na świecie.
W 2019 roku Michał nawiązał współpracę z brytyjskim choreografem Jamesem Wiltonem, czego efektem stał się piąty album Amaroka - "The Storm".
W 2021 roku Amarok ustabilizował swój skład zapraszając do współpracy Konrada Zielińskiego (perkusja) i multiinstrumentalistę Kornela Popławskiego. Szósty album Amarok, "Hero", został wydany jesienią 2021 roku. „Hero” to zbiór nowatorskich, świeżo brzmiących i wyjątkowo przestrzennych kompozycji, o równie mocnej warstwie lirycznej, która zadaje bardzo aktualne pytania dotyczące naszej przyszłości. Klimat panujący w utworach hipnotyzuje od pierwszego odsłuchu i skłania do wielu kolejnych.
Niezwykle wyważona i przepełniona floydowską nostalgią muzyka zabiera słuchaczy w podróż do świata dźwięków, wyczarowanych przez prawdziwych muzycznych szamanów, jakimi niewątpliwie są Michał i Marta Wojtas.

Transmisja o godzinie 18:05, także na radiowym kanale youtube!
Rezerwacja zaproszeń pod adresem koncert@radio.rzeszow.pl

Ilość miejsc ograniczona!

Data: 26.04.2023 r.
Miejsce: Studio Koncertowe Polskiego Radia Rzeszów im. Tadeusza Nalepy
Godzina: 18.00


Serdecznie zapraszamy!

24 kwietnia ·  11:39

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez