Muzyka

Zupa grzybowa w dobrym tonie

23 lut · 22:18
Zupa grzybowa w dobrym tonie

W piątkowej audycji „W dobrym tonie” 5 marca sprawdzimy jak smakuje muzyczna „Zupa Grzybowa”.
Piotr Grzyb - „Jako dziesięciolatek skakałem z tekturową gitarą po łóżku. Wtedy już marzyłem o występowaniu . Mając  17 lat założyłem pierwszy zespół, z , którym grając w piwnicy swojego domu tworzyliśmy, a później graliśmy na festynach, w szkołach i imprezach miejskich. W 2009 roku wraz z kolegami stworzyłem zespół Ergo z , którym wydałem dwie płyty CD i trzy winylowe. Płyty można było kupić w sieci sklepów Empik i Media Markt. Byliśmy też gośćmi Marka Sierockiego w Teleexpresie".

W 2014 roku powstał kolejny projekt.

Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa –  zespół wykonujący muzykę autorską. Wydał dwie płyty CD “Namiętności” i " Dwadzieścia lat minęło". Grupa została utworzona z inicjatywy Piotra Grzyba w 2014 roku, w Ostrołęce. Pierwszy skład zespołu tworzyli: gitarzysta i wokalista Piotr Grzyb, basista Przemysław Zera, basista Arek Kuśmierczyk, instrumenty perkusyjne Radosław Szewczyk, akordeon i fortepian Jakub Rutka oraz gitarzysta i wokalista Adam Wołosz, teksty Kazimierz Dłuski.

HISTORIA

Początki
W 2014 roku Piotr Grzyb otrzymał propozycję wystąpienia na koncercie cyklicznym w Ostrołęce „Pod wierzbami”. Wtedy zawiązał się zespół Zupa Grzybowa, który wykonał piosenki bardów. W 2015 roku Piotr poznał Marię i Kazimierza Dłuskich. Współpraca zaowocowała płytą zespołu Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa „Namiętności”, która ukazała się 15 lutego 2018 r. W 2017 roku do zespołu dołączyła skrzypaczka Olga Kiersnowska. W 2019 roku, z powodu śmierci basisty, Arka Kuśmierczyka, zespół zmienił skład. Nowym basistą został dotychczasowy gitarzysta grupy Adam Wołosz, a jego miejsce zajął Artur Kaliszewski.

Pierwsza płyta

Płyta „Namiętności” ukazała się 15 lutego 2015 roku. Tekst piosenki „Za rękę” napisała Maria Dłuska a pozostałych piosenek Kazimierz Dłuski, muzykę skomponował Piotr Grzyb. Znalazło się na niej 11 utwórów “Zaproszenie”, “Za rękę”, “Weekendowa miłość”, “W objęciach reklam”, “Taka historia”, “Smak życia”, “Po co mi to”, “Młodość”, “Czułe słówka”, “Czekamy”, “Co za pech”.

Druga płyta

Płyta "Minęło lat dwadzieścia" ukazała się 1 kwietnia 2020 roku. Znalazło się na niej 10 piosenek. Muzykę do nich skomponował Piotr Grzyb, a teksty napisało sześciu poetów w tym aktor Leszek Zduń.Rozgłośnie w całej Polsce i zagranicą grają nasze utwory udzielamy bardzo wielu wywiadów nie tylko w radiach ale i w tvTVP 2 program pytanie na sniadanie:
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/49845254/anna-sporoek-grzybobranie

23 lutego ·  22:18

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez