Patronat

43. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego

17 cze · 09:37
43. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na 43. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego, który w tym roku odbędzie się 25 i 26 czerwca.

Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego jest najstarszą w kraju imprezą promującą folklor miejski, który od 2008 r. nosi imię Jerzego Janickiego – zmarłego reżysera i scenarzysty, wielokrotnego jurora festiwalu.

Jego celem jest chronienie i pielęgnowanie tych wszystkich wartości, które wiążą się ze stylem, repertuarem i swoistą atmosferą występów kapel podwórkowych.

W tym roku w konkursie weźmie udział siedem zespołów: Kapela Fakiry z Piotrkowa Trybunalskiego, Szczebrzeska Kapela Podwórkowa, Kapela z Naszego Miasteczka z Czerwionki-Leszczyny, Kapela Czarny Salceson z Krasnegostawu, Maciejowa Kapela z Lublina, Paka Sędzisza z Sędziszowa Małopolskiego i Kapela Podwórkowa Beka z Przeworska.

Występy oceniać będzie jury w składzie: Jolanta Danak-Gajda, Dariusz Baszak i Adrian Gawlik.

Podczas prezentacji konkursowych będzie można usłyszeć zróżnicowany repertuar, składający się zarówno z dawnych tekstów i melodii folkloru miejskiego, jak również aktualnych, tworzonych na żywo przez ludzi żyjących życiem swoich miast, problemami dnia codziennego.

25 czerwca, tj. w sobotę, o godzinie 10:00 zapraszamy do sali widowiskowej na przesłuchania konkursowe. Zaś o godzinie 17:00 odbędzie się spektakl muzyczny "Pamiętasz była miłość" składający się z doskonałych piosenek napisanych przez Tuwima i Hemara, które pomimo upływu czasu nadal są aktualne. Zaśpiewają je Dagny Mikoś, Adrian Gawlik i Joanna Jucha przy akompaniamencie Olega Sznicara.

Natomiast niedziela (26 czerwca) to już tradycyjnie przedpołudniowe muzykowanie kapel na osiedlach i ulicach Przemyśla. Festiwal zaś zakończy występ Lwowskiej Kapeli TA JOJ im. Kazimierza "Kija" Galikowskiego i koncert laureatów festiwalu. Na niego zapraszamy o godzinie 14:00, również do sali widowiskowej Centrum Kulturalnego.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na widowni należy w kasie CK pobrać wejściówki.


43. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego

25 czerwca - sala widowiskowa

Godz. 10:00 - prezentacje konkursowe

Godz. 17:00 - spektakl muzyczny "Pamiętasz była miłość"

Muzyczny spektakl składający się z doskonałych piosenek napisanych przez Tuwima i Hemara, które pomimo upływu czasu nadal są aktualne.

Wykonawcy: Dagny Mikoś, Adrian Gawlik, Joanna Jucha

Akompaniament i aranżacje utworów: Oleg Sznicar


26 czerwca - sala widowiskowa

Godz. 10:00 - 12:00 - muzykowanie kapel na ulicach i podwórkach

Godz. 14:00 - występ Lwowskiej Kapeli Podwórkowej TA JOJ im. Kazimierza "Kija" Galikowskiego oraz koncert laureatów festiwalu

Wstęp wolny. Wejściówki do pobrania w kasie CK od wtorku do niedzieli w godzinach od 14:00 do 20:00.

Fot. materiały prasowe

17 czerwca ·  09:37

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez