Patronat

79. rocznica banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej (Galicji Wschodniej) i na Lubelszczyźnie

11 maj · 11:04
79. rocznica banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej (Galicji Wschodniej) i na Lubelszczyźnie

W niedzielę, 15 maja 2022 roku, w Parafii Ducha Świętego w Mielcu, odbędzie się wydarzenie historyczno-społeczno-kulturalne upamiętniające 79. rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej (Galicji Wschodniej) i na Lubelszczyźnie.

Organizatorami wydarzenia historyczno-społeczno-kulturalnego w Mielcu są: Parafia pod wezwaniem Ducha Świętego w Mielcu, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresów im. red. ppor. Lubomira Radłowskiego w Rzeszowie.

Moderatorem organizacyjnym wydarzenia jest prof. dr Adam Kulczycki, prezes Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresów im. red. ppor. Lubomira Radłowskiego w Rzeszowie.

Na wydarzenie złożą się:
Parafia pod wezwaniem Ducha Świętego w Mielcu (w kościół dolny) MIELEC, niedziela, 15.05.2022 roku, godz.: 8:15, 9:45, 14:45.


Wernisaż wystawy „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej” (wystawa została przygotowana przez: Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Lublinie, Ośrodek Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum UCRAINICUM oraz Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Lublinie).

Prelekcja prof. dr. Adama Kulczyckiego – wykładowcy akademickiego: działacza i publicysty kresowego na temat: „Wołyń ’43: Walka o pamięć – walka Polskę. W 79. rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej (Galicji Wschodniej) i na Lubelszczyźnie”.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Fot. archiwum

11 maja ·  11:04

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez