Patronat

Babski wieczór 2023

27 lut · 19:46
Babski wieczór 2023

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Czarnej zaprasza w sobotę 11 marca o godz. 18.00 na Babski Wieczór, czyli tradycyjne, coroczne spotkanie ze sztuką, organizowane z okazji Dnia Kobiet. W tym roku w programie wernisaż wystawy obrazów Niny Zielińskiej – Krudysz pn. „Schowaj matko suknie moje" oraz premiera sztuki „Niesmaczna kolacja” w wykonaniu Teatru Do Trzech Razy Sztuka.

Wystawa „Schowaj matko suknie moje" jest, jak ją określa sama autorka, współczesną malarską opowieścią o sile, cierpieniu i odwadze kobiet powstania styczniowego. Tym wydarzeniem, będącym elementem projektu „CICHE BOHATERKI”, organizatorzy chcą przybliżyć sylwetki kobiet czynnie walczących w powstaniu styczniowym, ale ukazać je w sposób nowatorski, artystyczny, atrakcyjny dla współczesnego odbiorcy.

Nina Zielińska - Krudysz to artystka pochodząca z Łańcuta. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w pracowni prof. T. G. Wiktora, która w 2022r. otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest laureatką licznych konkursów krajowych i zagranicznych oraz uczestniczką wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Drugą propozycją na ten wyjątkowy wieczór jest sztuka na podstawie scenariusza Fracisa Vebera. „Niesmaczna kolacja” to dobrze nam znana historia Pierre'a Brochanta - bogacza, człowieka sukcesu, znudzonego codziennym życiem, urządzającego ze swoimi przyjaciółmi cotygodniowe kolacje, na które wspólnie zapraszają tzw. życiowych nieudaczników. To przezabawna komedia, w której w ciekawy sposób ukazane są wady i słabości naszych bohaterów.

Rezerwacje na wydarzenie przyjmowane są telefonicznie pod nr. tel. 17 226 23 23.   Ze względu na duże zainteresowanie, Babski Wieczór zostanie powtórzony w niedzielę 12 marca.

Projekt „CICHE BOHATERKI” dofinasowany jest ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.

fot. materiały prasowe

27 lutego ·  19:46

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez