Patronat

Dowiedz się, jak komunikować się z osobą niemówiącą

27 lut · 08:58
Dowiedz się, jak komunikować się z osobą niemówiącą

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Dysfunkcja Rozwojowymi z Rzeszowa razem z Pracownią Porozumiewania się PAPUŁA zapraszają na konferencję szkoleniową pt. „Nie ma mowy! Są rozmowy. Czyli o komunikowaniu się osób niemówiących.”

Konferencja odbędzie się w Urban Lab oraz Ośrodku INA w Rzeszowie, w dniach 11-12 marca br.

Zamiarem organizatorów jest szerzenie wiedzy na temat współczesnych metod i możliwości komunikowania się z osobami, które nie mogą skutecznie używać mowy. Dedykowane jest przede wszystkim terapeutom i nauczycielom, którzy pracują z osobami z różnymi niepełnosprawnościami, ale także rodzicom i opiekunom osób niemówiących i wszystkim zainteresowanym komunikacją alternatywną i wspomagającą (AAC).

Prelegentami będą znane osobistości z bogatą wiedzą i wieloletnią praktyką w dziedzinie AAC z obszaru całej Polski (Gdańsk, Szczecin, Radom, Kraków, Rzeszów).

Uczestnicy, oprócz wysłuchania prelekcji, będą mieli także możliwość nawiązania kontaktów z doświadczonymi terapeutami AAC oraz poznania od strony praktycznej systemów wspomagających komunikowanie się i terapię mowy, w tym znanego jako Cyber-Oko polskiego wynalazku – systemu C-Eye, który uzyskał wiele nagród.

Na konferencję obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie wydarzenia https://ina.rzeszow.pl/nie-ma-mowy-sa-rozmowy-czyli-o-komunikowaniu-sie-osob-niemowiacych/

Znaleźć tam można także program konferencji i pozostałe, ważne informacje na jej temat.

Konferencja objęta jest patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Marszałka Województwa Podkarpackiego i Wojewody Podkarpackiego.

Polskie Radio Rzeszów objęło wydarzenia patronatem medialnym.

27 lutego ·  08:58

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez