Patronat

Warsztaty lalkarskie

13 wrz · 11:35
Warsztaty lalkarskie

Lubisz teatr, a w szczególności teatr lalkowy?

Pracujesz z dziećmi i młodzieżą?

Jesteś gotowy na nowe doświadczenia i twórczą pracę pod okiem wybitnych specjalistów?

Zapraszamy na warsztaty!

Instruktorskie warsztaty lalkarskie odbędą się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle oraz Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Jaśle w terminie wrzesień – październik 2022 roku.

Warsztaty podzielone na 7 tematów (teatr cieni, kukły, pacynki, lalka nastolna, marionetki,   teatr przedmiotu oraz teatr żywego planu) zostaną przeprowadzone przez Teatr NEMNO, który tworzą Henryk Hryniewicki: aktor, reżyser i konstruktor lalek oraz Dagmara Jemioła-Hryniewicka: malarka i scenografka.

Warsztaty adresowane są do osób dorosłych, w tym w szczególności do nauczycieli, pedagogów i instruktorów z województwa podkarpackiego – osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Będzie to doskonała okazja, by podszkolić swój warsztat lub otworzyć się na zupełnie nowy rodzaj twórczej pracy. Udział w zajęciach to również czas wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów między osobami o podobnych zainteresowaniach, pasjach i profilu zawodowym. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające odbycie kursu.

Każde   spotkanie będzie   rozpoczynało   się od   prezentacji   multimedialnej, w której uczestnicy poznają historię danej techniki teatralnej. Następnie wykonają własną lalkę oraz nauczą się podstaw animacji i gry aktorskiej. Ostatnim etapem będzie przygotowanie i zaprezentowanie przez uczestników własnych etiud. Wszystkie rekwizyty, lalki czy elementy scenografii, które uczestnicy zbudują podczas warsztatów będą mogli zabrać ze sobą, a następnie wykorzystać przy własnych realizacjach.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod nr tel. 13 446 59 25 (koordynator – Agnieszka Kuczała-Kołodziej) – liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisu.

Terminarz spotkań:

24.09.    (sobota)              godz. 16.00 – 20.00         (MDK w Jaśle)

Temat: teatr cieni

8.10.     (sobota)              godz. 16.00 – 20.00         (MDK w Jaśle)

Temat: kukły

21 – 22.10.  (piątek-sobota)        (Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej – możliwość noclegu)

piątek, godz. 16.00 – 20.00

sobota, godz. 9.00 - 18.00

Tematy: pacynka, lalka nastolna, marionetka

29.10.    (sobota)              godz. 16.00 – 20.00         (MDK w Jaśle)

Temat – teatr przedmiotu

30.10.    (niedziela)          godz. 15.00 – 19.00          (MDK w Jaśle)

Temat – teatr żywego planu oraz pokaz wybranych etiud

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego. Jego realizację rozpocznie spektakl lalkowy dla najmłodszych w wykonaniu Teatru Nemno, pt. „Trzy świnki”. Na wydarzenie zapraszamy dzieci od 4 roku życia w czwartek, 22 września 2022 r. o godz. 17.00. Miejsce - plac przed budynkiem MDK w Jaśle (Ogród Jordanowski). Zapraszamy!

Organizatorzy i partnerzy zadania: Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILIARIS, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Powiat Jasielski, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej

Patroni medialni: Radio Rzeszów, Radio Via, Radio Trendy, Gazeta Codzienna Nowiny, Fakty Jasielskie oraz portal www.nowiny24.pl

13 września ·  11:35

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez