Patronat

IV edycja „Podkarpackiego Niebieskiego Marszu”

6 lis · 13:42
IV edycja „Podkarpackiego Niebieskiego Marszu”

Przedszkole Publiczne Nr 34 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Organizuje w ramach tego dnia IV edycję „Podkarpackiego Niebieskiego Marszu” na znak solidarności z wszystkimi dziećmi świata, których prawa są łamane.

Prawa dziecka, jak i człowieka to najbardziej elementarne i przynależne każdej jednostce ludzkiej z racji urodzenia prawa. Niestety na całym świecie wciąż dochodzi do ich łamania. Bardzo istotne jest zatem, aby od najmłodszych lat edukować w tej kwestii, poznawać te prawa by mieć ich pełną świadomość i potrafić reagować, gdy dochodzi do ich nieprzestrzegania i naruszania.

Poprzednie edycje pokazały wielką solidarność najmłodszych z Podkarpacia. W III edycji wzięło udział ponad 60 placówek, co przekłada się na prawie 8 tysięcy manifestujących swoje prawa przedszkolaków. Dzieci wraz z opiekunami maszerowały w okolicach swoich placówek z transparentami, niebieskimi balonikami, wstążeczkami. Przez cały dzień odbywały się zajęcia, rozmowy, prezentacje dotyczące praw dziecka.

Również w tym roku do włączenia się w „Podkarpacki Niebieski Marsz” zapraszamy wszystkie placówki przedszkolne, szkolno-przedszkolne i oddziały przedszkolne z Podkarpacia. Placówki są proszone o zorganizowanie zajęć dotyczących praw dziecka, dekoracji okolicznościowych oraz marszu w otoczeniu swojej placówki o godzinie 10:00.

Wszelkie informacje podane są na stronie Przedszkola Publicznego Nr 34 w Rzeszowie, pod adresem http://pp34.rzeszow.pl/

fot. organizator

6 listopada ·  13:42

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez