Patronat

Nocna Jazda Ratowników 2022

6 maj · 11:48
Nocna Jazda Ratowników 2022

Czym jest Nocna Jazda Ratowników?

W 2016 roku z inicjatywy OSP Dobieszyn i portalu Krosno112.pl zorganizowano pierwszą akcję pomocy dla małej Hani z Dobieszyna, która zachorowała na nowotwór. Organizatorzy liczyli na to, że przyjedzie kilka jednostek straży pożarnej i dzięki temu uda się zebrać jakąś kwotę dla małej dziewczynki. Rzeczywistość przekroczyła oczekiwania organizatorów, ponieważ na zlot przyjechało kilkadziesiąt wozów OSP i PSP oraz włączyły się w to inne służby. Zebrano również pokaźną sumę pieniędzy.

Organizatorzy zachęceni sukcesem pierwszej akcji postanowili kontynuować dzieło cyklicznie.

Nocna Jazda Ratowników na stałe wpisała się w kalendarz podkarpackich imprez. To akcja, która pomogła już niejednemu.

Fundusze zbierano już dla strażaka Łukasza, małej Oliwki chorej na mukowiscydozę, Olusia, który potrzebował operacji w USA, ratownika medycznego Grzegorza. Szósta akcja z 2020 roku organizowana była 17 lipca 2021 r. dla Bartosza Habila z Przybówki.

Nocna Jazda Ratowników dla Mai

Hania, Łukasz, Oliwka, Oluś, Grzesiek i Bartek to bohaterzy wcześniejszych charytatywnych akcji Nocna Jazda Ratowników. Do tego grona w tym roku dołączy Maja. W tym roku, służby mundurowe oraz mieszkańcy będą zbierać pieniądze na leczenie Mai, która cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce.

5-letnia Maja Pawłowska mieszka wraz z rodziną w miejscowości Potok, niedaleko Krosna. Urodziła się jako wcześniak. W wyniku niedotlenienia okołoporodowego choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Rozwój Mai wymaga odpowiedniej i długotrwałej rehabilitacji, dzięki której dziewczynka będzie mogła w przyszłości samodzielnie się poruszać.

Rok temu, Maja przeszła poważną operację Selektywnej Rizotomii Grzbietowej w Szczecinie. Była to dla jej rodziny trudna decyzja, ponieważ istniało ryzyko, że dziewczynka jest za słaba, a operacja nie pomoże. W efekcie końcowym, operacja powiodła się, tym samym dając Mai szansę na dalsze leczenie.

Przed Mają oraz jej rodziną jeszcze wiele do przejścia. Do jej rozwoju potrzebna jest odpowiednia opieka medyczna oraz rehabilitacja, a na to z kolei pieniądze.

Właśnie dlatego Nocna Jazda Ratowników 2022, zostanie poświęcona Mai Pawłowskiej.

Święto i integracja służb

Nocna jazda Ratowników jest też świętem służb ratowniczych, które raz w roku zjeżdżają się na parking ORLEN Południe w Jedliczu. Program imprezy zawsze był bogaty a kulminacją był nocny przejazd samochodów ratowniczych drogami powiatu. Podczas ostatniej imprezy zgromadziło się ponad 170 jednostek OSP i innych służb mundurowych. W sumie przez całą imprezę przewinęło się ponad 200 pojazdów służb mundurowych.

W trakcie barwnego przejazdu ulicami Krosna i powiatu krośnieńskiego, służbom towarzyszą rzesze publiczności.

page1image59506896

Fot. materiały prasowe

6 maja ·  11:48

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez