Patronat

Promienna Laurka dla mojej Babci

14 sty · 11:00
Promienna Laurka dla mojej Babci

Studenckie Koło Naukowe „Młoda Elektroradiologia” działa w Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

„Promienna Laurka dla mojej Babci” to akcja przypominająca Babciom o konieczności wykonywania przesiewowych badań mammograficznych. Promienna dlatego, że badania mammograficzne wykonuje się przy pomocy promieni rentgenowskich. Trzeba przy tym zwrócić uwagę, że stosuje się niewielką dawkę promieniowania.

Z okazji Dnia Babci wnuk lub wnuczka wręcza swojej Babci laurkę, która jest jednocześnie zaproszeniem na badanie mammograficzne. Zaproszenie dotyczy Pań w wieku 50-69 lat, które nie brały dotąd udziału w populacyjnym programie wczesnego wykrawania raka piersi lub brały udział, ale ostatnie badanie mammograficzne wykonały 2 lata temu. Zapraszana osoba powinna zgłosić się z dowodem tożsamości do jednej z pracowni mammografii z listy podanej na laurce. Przesiewowe badania mammograficzne są wykonywane bez skierowania, bezpłatnie jeżeli są spełnione wyżej podane warunki.

Po raz pierwszy Studenci kierunku Elektroradiologia przeprowadzili akcję w 2018 roku w Przedszkolu nr 33. W tym roku studenci odwiedzą trzy publiczne przedszkola w Rzeszowie nr 5, 13 i 23.

W przyszłym roku chcielibyśmy zwiększyć liczbę przedszkoli które wezmą udział w naszej akcji.

fot. organizator

14 stycznia ·  11:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez