Patronat

Przyjemności świata tego - nowy cykl kameralnych spotkań w dawnej Oranżerii

15 lis · 19:05
Przyjemności świata tego - nowy cykl kameralnych spotkań w dawnej Oranżerii

Już w najbliższą sobotę 19 listopada Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na wydarzenie inaugurujące nowy cykl kameralnych spotkań „Przyjemności świata tego”.

W przestrzeni dawnej Oranżerii będzie można wziąć aktywny udział w dawnych grach salonowych i zobaczyć rekonstrukcje ubiorów historycznych prezentowanych przez członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu "Krynolina".

Dla dzieci i opiekunów przygotowane zostały warsztaty historyczno-plastyczne w czasie których będzie można dowiedzieć więcej o damach i dżentelmenach oraz stworzyć własne rodzinne gry.

Rozpoczynający się cykl spotkań „Przyjemności świata tego” poświęcony jest historii życia codziennego i obyczajowości. Działania realizowane będą cztery razy w roku w Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego, w dawnej Oranżerii.

Wydarzenia, wstęp

18.11.2022 (piątek) godzina 17:00 Prelekcja Edyta Herczyńskiej „Kunszt dawnego rzemiosła i rękodzieła – miejsce antyków w rekonstrukcji ubioru i życia codziennego w XIX w.” – obowiązują zapisy telefoniczne tel. (17) 749 38 95

Wstęp 5 zł

19.11.2022 (sobota) od godz. 10:00 do 16:00 Wydarzenie „Przyjemności świata tego. Dawne gry i zabawy”

od godziny 10:00 do 16:00 aktywna prezentacja gier salonowych.

godzina 13:00 prezentacja mody dworskiej — rekonstrukcje ubiorów damskich i męskich, wiek XIX.

Wstęp: 5 zł, dzieci do 6 roku życia wstęp bezpłatny.

Wydarzeniu towarzyszy warsztat historyczno-plastyczny dla dzieci i opiekunów „Gry rodzinne”. Warsztaty rozpoczynają się o pełnych godzinach od godziny 10:00.

Cykl spotkań związany jest ze zrealizowanym w Muzeum — Zamek w Łańcucie projektem OR-KA II, III, IV, VII w wyniku którego powstało Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego.

fot. organizator

15 listopada ·  19:05

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez