Patronat

VIII Ultramaraton Magurski

19 lip · 10:30
VIII Ultramaraton Magurski

Już wkrótce VIII Ultramaraton Magurski

Niemal 500 osób znajduje się na listach startowych Ultramaratonu Magurskiego, którego ósma już edycja odbędzie się w miejscowości Krempna, niedaleko Jasła. W tym roku zawody będą rozgrywane w dniach 13 i 14 sierpnia, a wszystkie biegi będą zaczynać się i kończyć nad Zalewem na Wisłoce w Krempnej. Trasy tego biegu górskiego prowadzą dzikimi terenami Magurskiego Parku Narodowego, wśród potoków, pagórków, pozostałości łemkowskich cerkwi i nieistniejących już wsi.

Na uczestników będą czekały cztery dystanse: 10, 23, 52 i aż 90 kilometrów, więc zarówno początkujący jak i wytrawni biegacze znajdą coś dla siebie, a zapisy na zawody wciąż jeszcze są otwarte.

O świcie w sobotę wystartują zawodnicy dwóch dłuższych dystansów: przez szczyt Kamień, Myscową, Olchowiec, dotrą do Ożennej, gdzie uczestnicy najdłuższego dystansu przez piękne łąki w okolicach Nieznajowej i Radocyny (oraz kilka brodów), Bartne i Magurę Wątkowską oraz Kolanin wrócą do Krempnej. Zawodnicy dystansu 52 km do Krempnej dotrą krótszą drogą; z Ożennej przez szczyt Wysokie zameldują się nad zalewem. Wszyscy zawodnicy powinni dotrzeć na metę przed zachodem słońca. Zaś w niedzielę, najpierw o godz. 9:00 wystartują zawodnicy dystansu 23 km, na których czekają podbiegi na szczyty: Kamień i Kolanin, oraz piękna cerkiew w Kotani. Pół godziny po nich, czyli o 9:30, wystartują zawodnicy najkrótszego dystansu imprezy. Podczas 10 km trasy pokonają stromy podbieg na Kamień, a następnie ostrym zbiegiem, przez Przełęcz Hałbowską, powrócą do Krempnej. W czasie, gdy zawodnicy będą przemierzać trasy Beskidu, to na ich rodziny i kibice będą czekać atrakcje dostępne przy Biurze Zawodów nad Zalewem.

Będzie też czas na spacery, np. na pobliski szczyt Wysokie, z piękną panoramą okolicy lub do XVIII-wiecznej cerkwi zlokalizowanej w centrum wsi.

Patronat nad wydarzeniem objęło m.in Radio Rzeszów oraz Województwo Podkarpackie. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie organizatora: www.magurski.com oraz profilu na Facebooku.

fot. materiały promocyjne

19 lipca ·  10:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez