LEKKOATLETYKA

14 medali dla reprezentantów Podkarpacia

14 lut · 19:21

W Toruniu od piątku odbywały się mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce w katergoiach do lat 18 i 20. Reprezentanci Podkarpacia wywalczyli 14 medali co dało im 6. pozycję w rywalizacji województw.

Aż siedem krążków zdobyli młodzi lekkoatleci LKS Stali Mielec.
Na najwyższym stopniu podium stawali mieleccy chodziarze na dystansie 5000 m: Kamil Piecuch do lat 20 i Cristian Ielo do lat 18 .
Mistrzem Polski został także Michał Zieleń - zawodnik ULKS TECHNIK Trzcinica w biegu na 3000 m.
Dwa medale srebrne wywalczyła sprinterka UKS Tika Taka Kolbuszowa - Magdalena Niemczyk, która była druga w sprincie na 60 i 200 m w kategorii U-20.
Wśród sprinterów także dwa medale wywalczył Oliwer Wdowik z CWKS Resovii - drugi na 60 m i trzeci na 200 m.
Po jednym medalu zdobyli także reprezentanci Stali Nowa Dęba i UKS Piątka Tempo Przemyśl.

14 lutego ·  19:21