Sport
SIATKÓWKA

Asseco Resovia przygotowuje się do nowego sezonu

16 sie · 21:33
Asseco Resovia przygotowuje się do nowego sezonu

Siatkarze Asseco Resovii (piątej drużyny poprzednich rozgrywek Plus Ligi) rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Po południu siedmiu zawodników odbyło zajęcia na siłowni w hali Podpromie: to Rafał Buszek, Paweł Woicki, Bartłomiej Krulicki, Michał Potera, i Nicolas Szerszeń, ale też dwaj nowo pozyskani. Dla Macieja Muzaja będzie to powrót do Plus Ligi po sezonie spędzonym w klubach ligi rosyjskiej oraz włoskim Sir Safety Perrugia.

--:--
--:--

Z kolei Jakub Bucki były gracz Jastrzębskiego Węgla przyznał, że zajęcia na siłowni to wstępny etap właściwych przygotowań i w początkowym okresie przewidziano też treningi na stadionie.

--:--
--:--

Dla libero Michała Potery będzie to drugi sezon gry w Asseco Resovii. Jak przekonuje z humorem, trenowanie w bardzo okrojonym składzie nie stanowi żadnego problemu.

--:--
--:--

Do siedmiu siatkarzy pierwszego składu ma dołączyć kilku juniorów AKS Rzeszów. Przez kilkanaście dni zawodnicy będą się przygotowywać pod okiem asystenta Alberto Giulianiego – Alka Achrema oraz Francesco Cadeddu, nowego trenera przygotowania fizycznego. Giuliani, na wrześniowych mistrzostwach Europy poprowadzi reprezentację Słowenii. Siatkarze Asseco Resovii inauguracyjny mecz kontrolny rozegrają z Cerrad Enea Czarnymi Radom, 2 września w Rzeszowie. Pierwsze ligowe spotkanie, z Indykpolem AZS Olsztyn, zaplanowano na 2 października.

Fot. Asseco Resovia

16 sierpnia ·  21:33

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez