SIATKÓWKA

Awans siatkarek Developresu i wieści z podkarpackiej siatkówki

19 mar · 19:56
  • Siatkarki Developresu Sky Res Rzeszów awansowały do półfinału fazy play-off Tauron Ligi.
    W swoim drugim ćwierćfinale podopieczne trenera Stephana Antigi pokonały na wyjeździe z Energę MKS Kalisz 3-0. W setach: 25-19, 25-10 i 25-18.Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została środkowa zespołu z Rzeszowa - Gabriela Polańska.
    Przed tygodniem w pierwszym meczu, Developres wygrał we własnej hali 3-1.

• Siatkarki SMS Stali Mielec wygrały z UKS-em Jagiellończyk Biała Podlaska 3-0 w swoim drugim meczu 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych rozgrywanym w Mielcu. W setach do 11, 15 i do 13. Wczoraj biało-niebieskie także w trzech setach zwyciężyły z zespołem Atena Warszawa. Jutro mielczanki czeka rywalizacja w półfinałach.

• Awansować do półfinałów turnieju w Lublinie nie udało się natomiast młodym siatkarkom San-Pajdy Jarosław. Dzisiaj w drugim meczu jarosławianki przegrały z MKS-em Volley Świdnica 1-3. Wczoraj nasz zespół uległ w trzech setach gospodyniom – TPS Lublin. Jutro San Pajda zagra o 5 miejsce.

• W piątek rywalizację o Mistrzostwo Polski w Zielonej Górze rozpoczęły kadetki MKS-u V LO Rzeszów. W pierwszym meczu nasz zespół przegrał 0-3 z UKS-em Szamotulanin. W drugim rzeszowianki przegrały z gospodyniami UKS-em 13-tka Zielona Góra 1-3. W sobotę mecz o 5 miejsce.

• Tymczasem w Rzeszowie w turnieju Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych siatkarze AKS-u V LO Rzeszów w swoim drugim meczu pokonali MUKS Iskierkę Tarnów 3-0. W setach 25-8, do 21 i do 7. Wczoraj nasz zespół także 3-0 wygrał z Tęczą Volley Gubin.  W sobotę w fazie finałowej AKS najpierw zagra z  AZS-em UWM Olsztyn, a następnie zmierzy się z KS-em Wifama Łódź.

19 marca ·  19:56