Sport
PIŁKA RĘCZNA

Bezkonkurencyjni uczniowie z Malinia

28 mar · 18:17
Bezkonkurencyjni uczniowie z Malinia

Pod patronatem Polskiego Radia Rzeszów odbył się  drugi turniej Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup 2023”. Zmagania w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 4-6 i 7-8 szkół podstawowych) odbyły się w hali Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim. Rywalizację w obu kategoriach wiekowych wygrały drużyny ze Szkoły Podstawowej w Maliniu.

Ponad 100 dzieci, uczniów szkół podstawowych z województw podkarpackiego i małopolskiego wzięło udział w drugim turnieju eliminacyjnym tegorocznej edycji Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup”. Zmagania, które toczone były w duchu fair play i sportowej rywalizacji wystartowały w poniedziałek (27 marca) tuż po godzinie 9:00.

W kategorii wiekowej młodszej (klasy 4-6) bezkonkurencyjni okazali się być uczniowie Szkoły Podstawowej w Maliniu, prowadzeni przez Lesława Jachowicza trenera i nauczyciela wychowania fizycznego wygrali wszystkie mecze i zajęli pierwsze miejsce w tabeli. Za nimi uplasowali się uczniowie z Radomyśla Wielkiego i Radgoszczy.

Jeśli chodzi o zwycięzcę, to podobnie było w kategorii starszej. Tu bowiem również najlepsi byli uczniowie z Malinia. Wyzwanie rzucili im uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudzie, przegrywając bezpośredni mecz różnicą tylko trzech bramek. W tej kategorii trzecie miejsce zajęli gospodarze z Radomyśla Wielkiego, a czwarta była Szkoła Podstawowa w Radgoszczy.

Wszyscy uczestnicy po turnieju nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami, które zostały wręczone osobiście przez zawodników Handball Stali Mielec.

Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup” to zawody, które na stałe wpisały się do kalendarza sportowego, od początku wspierane są przez Eneę Elektrownię Połaniec. Organizatorem przedsięwzięcia jest klub piłki ręcznej Handball Stal Mielec, a biorą w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego i z Malinia  jest Lesław Jachowicz, który powiedział, że co prawda piłka ręczna jest popularną dyscypliną sportu ale w szkole uczy się dzieci wszechstronności.

--:--
--:--

Gospodarze – uczniowie ze szkoły w Radomyślu Wielki zajęli 3 miejsce w grupie młodszej i 2 wśród uczniów klas 7-8. Ich trener Jacek Moskalczyk stwierdził, że niestety  spadła popularność piłki ręcznej i ogólnie zainteresowanie sportem.

--:--
--:--

Jacek Moskalczyk uważa, że taki turniej jak Enea Cup pomaga w popularyzacji sportu a przede wszystkim szczypiorniaka.

--:--
--:--

A kolejny turniej Enea Cup odbędzie się w  kwietniu w województwie świętokrzyskim.

Wyniki:
kat. klasy 4-6:
SP Malinie – SP Ruda 9:6
SP Radomyśl Wielki – SP Radgoszcz 5:0
SP Ruda – SP Radomyśl Wielki 5:3
SP Malinie – SP Radgoszcz 12:1
SP Radomyśl Wielki – SP Malinie 4:15
SP Radgoszcz – SP Ruda 1:9

Klasyfikacja końcowa:
kat. klasy 4-6:
1. Malinie 9 pkt 36-11
2. Ruda 6 pkt 20-13
3. Radomyśl Wielki 3 pkt 12-20
4. Radgoszcz 0 pkt 2-21

Wyniki:
kat. klasy 7-8:
SP Radomyśl Wielki – SP Malinie 3:12
SP Radgoszcz – SP Radomyśl Wielki 4:9
SP Malinie – SP Radgoszcz 16:3

Klasyfikacja końcowa:
kat. klasy 7-8:
1. Malinie 6 pkt 28-6
2. Radomyśl Wielki 3 pkt 12-16
3. Radgoszcz 0 pkt 7-25

foto - Handball Stal Mielec

28 marca ·  18:17

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez