Sport
SIATKÓWKA

Puchar Polski - Developres Bella Dolina Rzeszów lepszy od Ita Tools Stali Mielec

5 sty · 07:29
Puchar Polski - Developres Bella Dolina Rzeszów lepszy od Ita Tools Stali Mielec

Obrończynie Pucharu Polski – siatkarki Developresu Rzeszów awansowały do finałowego turnieju w Nysie. W ćwierćfinałowym meczu pokonały w Mielcu liderujący w I lidze miejscowy zespół Ita Tools Stali 3;1. Pierwszego seta gospodynie niespodziewanie, ale zasłużenie wygrały 26;24, w kolejnych górą już Developres 25;23, 25;15 oraz 25;20.

Środkowa bloku Developresu Weronika Centka była zaskoczona oporem rywalek, zwłaszcza w inauguracyjnym secie:

--:--
--:--

-Chciałyśmy pokazać, co mamy najlepszego i to się udało - szkoda, że tylko w pierwszym secie i paradoksalnie w końcówce trzeciego, kiedy przewaga rzeszowianek była już kilkunastopunktowa – przyznała rozgrywająca Stali Mielec Sylwia Kucharska:

--:--
--:--

-Na tle takiego rywala pozostaje nam się uczyć, aczkolwiek miałyśmy szanse przy remisie po 20 w drugim secie nawet na kolejnego wygranego seta - żałował trener mielczanek Wiesław Popik:

--:--
--:--

-Kamień spadł nam z serca w tych trudnych warunkach, zarówno głośnego dopingu kibiców, małych gabarytów hali, jak również nietypowych piłek, którymi na co dzień w ekstraklasie nie gramy - przyznał szkoleniowiec Developresu Stefan Antiga:

--:--
--:--

Do finałowego turnieju awansowały także zespoły ŁKS-u Commercecon Łódź, Chemika Police oraz Grot Budowlanych Łódź. Pary czołowej czwórki utworzą Chemik i Grot Budowlani Łódź oraz ŁKS i Developres.
Turniej finałowy odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia w Nysie.

fot. Jerzy Haas

5 stycznia ·  07:29

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez