Sport
PIŁKA RĘCZNA

Do Tarnowa po wygraną

26 lut · 13:00
Do Tarnowa po wygraną

W Superlidze piłkarzy ręcznych SPR Stal Mielec rozegra w najbliższą niedzielę 28 lutego niezwykle ważne spotkanie z Grupą Azoty SPR Tarnów. Od dawna pojedynki między tymi zespołami traktowane były jako wyjątkowe derby, bez względu na poziom rozgrywkowym na jakim się toczyły.

W tym sezonie pierwszy mecz obu drużyn, jak na derby przystało, przyniósł wiele emocji. Niestety dla "Czeczenów", w końcówce popełnili oni o jeden błąd za dużo i tarnowianie wyjechali z Mielca bogatsi o trzy punkty. Stal przegrała wówczas 29:30, chociaż na kilka minut przed końcem prowadziła.

Od tego meczu minęło jednak już pół roku i w SPR Stal Mielec sporo się zmieniło. Przede wszystkim zmienił się trener – za Dawida Nilssona przyszedł Marek Motyczyński, który swój debiut zaliczył w ostatniej kolejce, w przegranym meczu z Górnikiem Zabrze (17:22).

- Z optymizmem patrzę w przyszłość – powiedział po tamtym pojedynku trener Motyczyński. – Mieliśmy dobre momenty w graniu. Do lepszego wyniku zabrakło może trochę doświadczenia, zarówno w obronie, jak i w ataku.

Spotkanie z Tarnowem będzie mieć ogromny ciężar gatunkowy. Raz, że są to derby, a dwa, że obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. W związku z tym drużyna odczuwa dodatkową presję, gdyż to walka o "6" oczek.

Trener Motyczyński stwierdza, że presja jest zawsze. - Przed każdym meczem czuje się presję i trzeba się na to przygotować.

Obie drużyny dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt. Kto więc wygra niedzielne starcie będzie wyżej. – Zawsze przed meczem myślę, że to jest właśnie ten mecz za te przysłowiowe „6 punktów”. Tak myślałem też przed Górnikiem Zabrze, który jest przecież od nas dużo wyżej w tabeli. Myślę jednak, że przed najbliższym meczem musimy patrzeć na to optymistycznie i do przodu – kończy trener Marek Motyczyński.

Mecz Grupa Azoty SPR Tarnów – SPR Stal Mielec odbędzie się w niedzielę (28 lutego) o godzinie 16.


Fot. SPR Stal Mielec

26 lutego ·  13:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez