Sport
PIŁKA NOŻNA

Dwóch nowych w PGE Stali Mielec

13 cze · 15:33
Dwóch nowych w PGE Stali Mielec

Ekstraklasowa PGE FKS Stal Mielec poinformowała o pozyskaniu dwóch nowych zawodników. Pierwszym z nich jest dobrze znany w Mielcu Leândro Messiasdos Santos. 38-letni Brazylijczyk, ostatnio występował w Górniku Łączna, teraz ze Stalą podpisał roczny kontrakt.

Leandro może poszczycić się bogatą karierą. Urodził się w Rio de Janeiro, więc nie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie przygody z futbolem. Grał m.in. w klubach Parana Clube Kurytyba, Gremio de Esportes Maringa, Cascavel CR, Toledo Colonia Work, Criciuma EC, EC Prospera, America FC Rio de Janeiro, Ceara SC Fortaleza i Mesquita FC.

Pierwszą próbę gry w Europie podjął latem 2008 w bułgarskim Czernomorec 919 Burgas. Kolejną podjął we wrześniu 2009 w ukraińskim Zakarpaciu Użhorod. W lipcu 2010 przeszedł do jeszcze wtedy ukraińskiej, Tawrii Symferopol (klub dziś gra w nieuznawanej przez UEFA i FIFA lidze Krymu, zaanektowanego przez Rosję), następnie grał Wołyniu Łuck i HowerłeUżhorod.

Latem 2014 roku rozpoczęła się jego polska przygoda, choć pewnie nie przypuszczał, że tutaj mocniej zapuści korzenie. Najpierw podpisał kontrakt z Koroną Kielce występującą w ekstraklasie.

W 2015 przeszedł do Górnika Łęczna. 14 lipca 2017 po raz pierwszy został piłkarzem Stali Mielec.
Po dwóch sezonach wrócił do Łęcznej, by po dwóch latach pobytu na Lubelszczyźnie wrócić na Solskiego.

Leandro był niezwykle lubiany przez kibiców, którzy doceniali jego zaangażowanie i ofiarną postawę w każdym meczu. Dali temu dowód w meczu z Górnikiem witając go gorącymi brawami, choć grał już w barwach przeciwnika. Jest osobą bardzo religijną. Lenadro w Polsce poznał miłość swojego życia i tutaj założył rodzinę, a będąc graczem Stali Mielec, otrzymał polskie obywatelstwo, w czym dużo zasług miał europoseł Tomasz Poręba.

Natomiast zupełnie nowym zawodnikiem w Stali jest Mikołaj Lebedyński. To 31-letni napastnik, który z klubem przy Solskiego związał się na 2 lata.

Lebedyński pochodzi ze Szczecina, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Arkonii. Jako junior przeszedł do Pogoni Szczecin. W sezonie 2008/2009 został włączony do kadry I zespołu występującego wówczas w II lidze. Z „Portowcami” wywalczył awans do I ligi.

Na zapleczu ekstraklasy spisywał się na tyle dobrze, że po sezonie 2010/11 został wypożyczony do holenderskiej Rody Kerkrade.

W 2013 roku na krótko został piłkarzem szwedzkiego BK Häcken.
Wrócił do Polski i został piłkarzem Podbeskidzia, w którym zadebiutował w ekstraklasie.
Następnie występował w Wiśle Płock, GKS-ie Katowice i Górniku Łęczna.

Z początkiem roku 2019 podpisał kontrakt z Chrobrym Głogów, w którym z powodzeniem występował do końca poprzedniego sezonu. Wystąpił w nim w 32 meczach, strzelając 10 bramek. Strzelił dwa gole w meczach barażowych o awans do PKO BP Ekstraklasy. W sezonie 2019/2020 strzelił nam bramkę w przegranym przez Stal 0-1 pojedynku w Głogowie. Był powoływany do reprezentacji Polski do lat 17 i 21.

Wcześniej do Stali dołączyli litewski obrońca Dominykas Barauskas i pomocnik Piotr Wlazło.

Fot. Stal Mielec

13 czerwca ·  15:33

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez