PIŁKA NOŻNA

Resovia przegrywa spotkanie

2 maj · 19:19

Piłkarze Apklan Resovii przegrali na własnym boisku z ostatnim w tabeli GKS-em Bełchatów 1-3 w niedzielnym meczu 28 kolejki Fortuna 1 ligi. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy. Już w 6 minucie Radosław Adamski przyjął piłkę w polu karnym i płaskim strzałem pod nogami golkipera „Brunatnych” zdobył gola na 1-0. Odpowiedź gości już minutę później. Obrońca gości – Mateusz Bartków wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i głową zdobył wyrównującą bramkę. W 14 minucie kapitan GKS-u – Grzelak otrzymał piłkę na skraju pola karnego, uderzył mocno po ziemi, dobrą interwencją popisał się Dybowski, jednak bramkarz pasiaków był bezradny przy „dobitce” Flaszki i było 1-2.

Po zmianie stron w 54 minucie powinno być 1-3 – lewą stroną urwał się Grzelak – zagrał piłkę na 5 metr, tam doskoczył do niej Laskowski, ale minimalnie przestrzelił. Dwie minuty później 100-procentowej okazji sam na sam z Dybowskim nie wykorzystał Flaszka. W 77 wynik spotkania samobójczym trafieniem ustalił obrońca Resovii – Podhorin. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Po tym meczu GKS Bełchatów z 20 punktami pozostał na ostatniej pozycji w tabeli – Resovia, ma 25 i jest 15.

2 maja ·  19:19