Sport
PIŁKA RĘCZNA

Handball Stal Mielec ma nowego zawodnika. Ukraiński zaciąg pomoże w walce o utrzymanie

26 mar · 19:49
Handball Stal Mielec ma nowego zawodnika. Ukraiński zaciąg  pomoże w walce o utrzymanie

Nowym zawodnikiem Handball Stali Mielec został Oleksii Ganchev. To prawy rozgrywający z Ukrainy, ostatnio występujący w rosyjskim zespole Permskie Miedwiedi. Nasz nowy gracz ma 33 lata i 193 cm wzrostu.

Oleksii Ganchev kojarzony jest przede wszystkim z ZTR-em Zaporoże, z którym występował m.in. na przedsezonowych meczach kontrolnych w Mielcu. W sezonie 2019/2020 postanowił przenieść się do występującego w elitarnej Lidze Mistrzów Motoru Zaporoże. W opisywanym sezonie w europejskich rozgrywkach zdobył 11 bramek.

Kolejnym przystankiem w karierze Gancheva był występujący w rosyjskiej Superlidze zespół Permskie Miedwiedi. Jego była drużyna to czołowa drużyna w Rosji - obecnie zajmuje 3.miejsce w ligowej tabeli, ustępując jedynie CSKA Moskwa i Czechowskim Niedźwiedziom. Ganchev z Rosji odszedł w lutym 2022 roku.

Zawodnik w Mielcu jest już od pewnego czasu, przygotowując się z naszą drużyną do ostatnich meczów PGNiG Superligi.

Bardzo cieszę się, że jestem w Mielcu. Zrobię wszystko, by pomóc drużynie.

- powiedział Oleksii Ganchev

Cieszymy się, że Oleksii jest z nami. To doświadczony zawodnik, skuteczny, leworęczny rozgrywający, o których szczególnie ciężko na rynku transferowym. Mam nadzieję, że pomoże nam w końcowej fazie sezonu.

- podkreślił prezes klubu Roman Kowalik.

Oleksii Ganchev w Handball Stali Mielec będzie występował z numerem 88.

26 marca ·  19:49

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez