PIŁKA RĘCZNA

Handball Stal Mielec z pierwszym punktem

24 paź · 08:58

Piłkarze ręczni Handball Stali Mielec wreszcie z pierwszym punktem w rozgrywkach PGNiG Superligi. Po niezwykle emocjonującym pojedynku, zakończonym rzutami karnymi ulegli na wyjeździe MKS Egerdze Kalisz 38:39 (31:31) do przerwy (14:13). Do rozstrzygnięcia meczu potrzebnych było aż 9 serii rzutów karnych. Ostatecznie bohaterem gospodarzy został Mikołaj Krekora, który wybronił dwa rzuty zawodników Stali. Najlepszym strzelcem meczu był obrotowy Piotr Krępa (wychowanek mieleckiej Stali) z 10 trafieniami. Natomiast tytuł MVP spotkania przypadł obrotowemu Stali Antonio Pribaniciowi.

Już po pierwszych akcjach było widać, że goście nie przyjechali po jak najmniejszy wymiar kary. Wręcz przeciwnie, od samego początku grali bardzo ambitnie po trafieniach Bartosza Wojdaka i Antonio Pribanicia wychodząc na prowadzenie 0-2. Zwłaszcza chorwacki obrotowy był w meczu 7. serii ważnym punktem mieleckiej ofensywy. Do siatki rywali trafił aż 9-krotnie trzymając swój zespół w grze w kluczowych momentach meczu. Po drugiej stronie parkietu z kolei kolejny już raz ze świetnej strony prezentował się Piotr Krępa – tym razem nie pomylił się ani razu zdobywając 10 bramek.

Przez większość czasu mecz był stosunkowo wyrównany. Inicjatywę właściwie cały czas mieli gospodarze, czasem zwiększając swoją przewagę do 3-4 bramek, ale goście ciągle trzymali kontakt. Sporo szyków w kaliskim zespole pokrzyżowała również czerwona kartka Kacpra Adamskiego, chociaż ze świetnej strony na lewym rozegraniu pokazał się Robert Kamyszek (7 bramek). W doprowadzeniu do nerwowej końcówki kluczowy był fragment między 49 a 52 minutą, kiedy w bardzo krótkim czasie goście trafili do bramki 4 razy bez żadnej odpowiedzi Energa MKS-u Kalisz doprowadzając do remisu. W ostatniej akcji szansę na zamknięcie meczu w regulaminowym czasie miał środkowy rozgrywający Konrad Pilitowski, ale jego rzut obronił bramkarz Stali.

24 października ·  08:58