Sport
PIŁKA RĘCZNA

Przygotowania Handball Stali Mielec do sezonu

6 sie · 21:10
Przygotowania Handball Stali Mielec do sezonu

Za nami drugi tydzień przygotowań szczypiornistów Handball Stali Mielec. Odbył się także trening medialny. Mogliśmy zobaczyć nowych zawodników i nowe stroje na ten sezon, przygotowane przez partnera technicznego Handball Stali Mielec.

Była też okazja do rozmów z trenerem i zawodnikami

--:--
--:--

A już w następny weekend podopieczni trenera Rafała Glińskiego będą mieli okazję rozegrać kilka spotkań sparingowych. Odbędą się one w ramach Memoriału im. Antoniego Weryńskiego. W tym roku impreza odbędzie się już po raz 10 ty w historii. Głównym jej celem jest  upamiętnienie legendarnego zawodnika i prezesa klubu piłki ręcznej SPR Stal Mielec. Jako zawodnik Antoni Weryński zdobył ze Stalą Mielec wicemistrzostwo Polski w 1975 roku oraz Puchar Polski w 1971 roku.

Natomiast za jego prezesury klub odnosił największe sukcesy w swojej najnowszej historii, z brązowym medalem PGNiG Superligi w 2012 roku na czele. Antoni Weryński zmarł 13 listopada 2012 roku. Od 2013 roku nieprzerwanie organizowany jest Memoriał jego imienia.

W tym roku pojawi się jeden przedstawiciel PGNiG Superligi (Piotrkowianin Piotrków Tryb.) oraz trzy ekipy, które w sezonie 2022/23 grać będą w Lidze Centralnej: Padwa Zamość, SRS Przemyśl oraz gospodarze Stal Mielec.

fot. archiwum

6 sierpnia ·  21:10

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez