PIŁKA NOŻNA

I liga piłkarska Stal Rzeszów wygrała z Sandecją Nowy Sącz

16 wrz · 10:27

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo odnieśli wczoraj piłkarze Stali Rzeszów. W meczu otwierającym 11 kolejkę Fortuna I ligi pokonali w Niepołomicach Sandecję Nowy Sącz 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 74 minucie po uderzeniu z dystansu Damian Michalik – piłka po rykoszecie od zawodnika gospodarzy całkowicie zmyliła bramkarza.

--:--
--:--

Goście sporo zawdzięczają bramkarzowi Przemysławowi Pęksie. Już w 1 minucie obronił rzut karny, dwukrotnie odbijał strzały w sytuacjach sam na sam z Wróblem i Sovsiciem, często skutecznie interweniował na przedpolu:

--:--
--:--

Rzeszowianie kończyli w 10 osobowym składzie, gdyż w 80 minucie drugą żółta kartkę ujrzał obrońca Łukasz Góra. Trener Stali Daniel Myśliwiec przyznał , że sytuacji do zdobycia bramek w I połowie było co najmniej kilka:

--:--
--:--

Zdaniem trenera Myśliwca po serii niewykorzystanych okazji – jego drużynie zabrakło cierpliwości w kreowaniu kolejnych dogodnych sytuacji:

--:--
--:--

W II połowie aż do utraty bramki Sandecja czterokrotnie poważnie zagroziła bramce rzeszowian.

Musimy nadal pracować nad skutecznością

- ocenił kapitan Stali Piotr Głowacki.

--:--
--:--

Stal awansowała na 5 miejsce w tabeli ma 17 punktów. Kolejne mecze od dziś do niedzieli. Resovia w sobotę podejmie Puszczę Niepołomice.

16 września ·  10:27