Sport

Igrzyska Europejskie w Polsce

9 wrz · 15:42
Igrzyska Europejskie w Polsce

Za niespełna rok w Polsce odbędą się Igrzyska Europejskie.

Gospodarzem zawodów będzie Małopolska i Kraków ale potwierdziły się wcześniejsze, nieoficjalne informacje o tym , że w Rzeszowie odbędą się zawody skoczków do wody, w ramach tychże igrzysk. Potwierdził to w rozmowie z nami Grzegorz Lesiak, członek zarządu Polskiego Związku Pływackiego, a zarazem przewodniczący komitetu technicznego skoków do wody:

--:--
--:--

Aktualnie dobiega końca budowa jednego z najnowocześniejszych obiektów dedykowanych skoczkom do wody w Europie. To pływalnia przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie. Przyjęcie najlepszych zawodników tej dyscypliny w ramach Igrzysk Europejskich, to będzie pierwsze z tak ważnych wydarzeń sportowych w tym miejscu – dodaje Grzegorz Lesiak:

--:--
--:--

Pływalnia przy ul. Matuszczaka ma być gotowa w październiku. Igrzyska Europejskie odbędą się w Polsce od 21 czerwca – 2 lipca 2023. Wystartuje około 7 tys. zawodniczek i zawodników z 50 krajów. W trakcie Igrzysk rozgrywane będą dyscypliny zarówno olimpijskie (m.in. lekkoatletyka, zawody pływackie, kajakarstwo, czy łucznictwo) jak i nieolimpijskie (m.in. piłka nożna plażowa, czy skoki narciarskie na igielicie). Większość zawodów zaplanowano w Krakowie i innych miastach województwa małopolskiego.

fot. archiwum

9 września ·  15:42

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez