Sport

IX edycja PKO Maratonu Rzeszowskiego

23 wrz · 15:02
IX edycja PKO Maratonu Rzeszowskiego

Już 3 października odbędzie się IX edycja PKO Maratonu Rzeszowskiego. Zawody wystartują w niedzielę o godzinie 9:00, na trasie wzdłuż rzeki Wisłok.

O szczegółach mówi organizator Mirosław Wierzbicki:

--:--
--:--

Biegowi tradycyjnie towarzyszyć będzie, m.in. 7. PKO Sztafeta Maratońska, a także akcja charytatywna „Biegnę dla Julii i Patrycji”

Akcja „Biegnę dla…” to inicjatywa realizowana w ramach programu PKO Banku Polskiego „PKO Biegajmy razem”, łączącego popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności.

Tegoroczny Maraton odbędzie się w dwóch odsłonach – zdalnej i stacjonarnej. W zeszłym roku w związku z drugą falą pandemii koronawirusa Maraton Rzeszowski miał wyłącznie formułę wirtualną.

Cieszymy się, że po rocznej przerwie znów na ulicach miasta pojawią się biegacze i kibice, na których czeka wiele atrakcji.

– mówi Mirosław Wierzbicki:

--:--
--:--

Dzień wcześniej w sobotę 2 października odbędzie się 6. bieg o puchar „Pratt and Whitney” na 5 km. Zapisy internetowe na oba biegi przyjmowane są do niedzieli 26 września lub w biurze zawodów w dniu biegu.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. Na dziesięć dni przed startem udział zgłosiło około 240 osób (bieg indywidualny), a także blisko 200 członków biegów sztafetowych.

Fot. Mateusz Marczydło

23 września ·  15:02

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez