Kajakarze wrócili z medalami

13 sie · 12:51

Niedawno kolejne medale Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Mistrzostw Polski Młodzików zawisły na piersiach młodych reprezentantów Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg. Łącznie zawodnicy z Tarnobrzega zdobyli  5 medali. Zuzanna Błażejczak zdobyła złoto w jedynkach na dystansach 1000 m i 5000 m. Z kolei na dystansie 500 m zdobyła srebrny medal. Brązowy medal zdobyła Otylia Błażejczak w jedynkach na dystansie 3000 m, a w wyścigu na 500 m zajęła 4. miejsce. Brązowy medal zdobyła też nasza dwójka Antoni Kołodziej i Aleksy Krystek w wyścigu na 5000 m, natomiast w  wyścigu na 500 m zajęli 6. pozycję.

Z trenerem tarnobrzeskich kajakarzy Piotrem Kwaskiem i jego podopiecznymi rozmawiał Robert Pytka.

--:--
--:--

Ponadto Martyna Gruszczyńska zdobyła dobre miejsce w finałach B, a Jan Dzierzkowski zdobył 6. miejsce w finale B na 1000 m. Dobrze wystartowali także najmłodsi adepci kajakarstwa. W wyścigach na 2000 m Piotr Stępień był 25. w finale czternastolatków, a Vladek Grabar był 13. w wyścigu trzynastolatków.

13 sierpnia ·  12:51