KOSZYKÓWKA

Koszykarze Opteam Stolaro Resovii zainaugurowali II ligowy sezon

26 wrz · 08:27

Koszykarze Opteam Stolaro Resovii na inaugurację drugoligowego sezonu przegrali po emocjonującym meczu z drużyną Klubu Koszykówki Uniwersytetu Rolniczego Bozza Kraków 85:86. Do przerwy goście prowadzili 37:25. Trzecią kwartę krakowianie wygrali pięcioma punktami, a ostatnią gospodarze różnicą sześciu punktów. Na 3 sekundy przed końcem Konrad Mamcarczyk wyprowadził rzeszowian na jednopunktowe prowadzenie, nie trafił jednak osobistego, a gościom w ostatniej sekundzie zwycięstwo zapewnił celną „dwójką” Artur Włodarczyk . Pomeczowe opinie zebrał Bartłomiej Wisz:

--:--
--:--

Najwięcej punktów dla rzeszowian zdobyli: Szpyrka 28 i Mamcarczyk 24, dla krakowian Szwedo 35 i Włodarczyk- 20.

Przed meczem odbyła się uroczystość nadania imienia hali ROSIRu - trenera Mieczysława Raby ; twórcy największych sukcesów resoviackiej koszykówki lat 70-ątych ubiegłego stulecia. W holu odsłonięto okolicznościową tablicę pamiątkową tego zasłużonego szkoleniowca. Więcej o tym wydarzeniu w naszej sobotniej audycji "Sportowe Takty".

fot: Bartłomiej Wisz

26 września ·  08:27