TENIS STOŁOWY

KTS Enea Siarkopol Tarnorzeg Mistrzem Polski

5 maj · 21:06

Tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopolu Tarnorzeg po raz 30 w historii zdobyły tytuł drużynowych mistrzyń Polski. W rewanżowym meczu o złoty medal pokonały we własnej hali drużynę AZS Uniwersytet Ekonomiczny Wrocław – podobnie jak w pierwszym spotkaniu 3:1. Dwa pojedynki bez straty seta wygrała liderka KTS Han Ying (odpowiednio z siostrami Katarzyną i Anną Węgrzyn), a jeden zwycięsko zakończyła Elizabeta Samara (pokonała A. Węgrzyn 3:0). Honorowy punkt dla wrocławianek wywalczyła reprezentantka Polski Natalia Bajor, ogrywając Agatę Zakrzewską w setach do 11, 10 i 8.

Trener wrocławianek Zdzisław Tolksdorf ocenia oba mecze finałowe:

--:--
--:--

Musieliśmy z konieczności przestawić priorytety w tym sezonie – a efekt mógł być tylko jeden – ocenił szkoleniowiec Siarkopolu Zbigniew Nęcek:

--:--
--:--

Dla Agaty Zakrzewskiej gra w finale to cenna lekcja u boku utytułowanych koleżanek z tarnobrzeskiej drużyny:

--:--
--:--

Od 1991 roku tarnobrzeskie tenisistki stołowe nieprzerwanie co roku zdobywały mistrzowskie tytuły z wyjątkiem 2006 roku – wówczas hegemona pokonał GLKS Nadarzyn.

5 maja ·  21:06