Sport
PIŁKA RĘCZNA

Maksymalnie trudny rywal – Handball Stal Mielec zagra z Orlen Wisłą Płock

18 lut · 22:24
Maksymalnie trudny rywal –
Handball Stal Mielec zagra z Orlen Wisłą Płock

W 16. serii PGNiG Superligi w najbliższą sobotę Handball Stal Mielec zmierzy się z aktualnym wicemistrzem Polski i uczestnikiem Ligi Europejskiej – Orlen Wisłą Płock. Spotkanie wyjątkowo odbędzie się w Staszowie.

W kalendarzu PGNiG Superligi są takie mecze, które można określić mianem – parafrazując nazwę słynnego filmu akcji – „misją niemożliwą”. Jednym z nich jest z pewnością starcie z Orlen Wisłą Płock. Wielokrotny mistrz, a w ostatnich latach etatowy wicemistrz Polski, to nie tylko najściślejsza czołówka naszego kraju, ale również siła, z która liczą się w Europie.

Tygodniowy mikrocykl przygotowawczy do tego spotkania rozpoczął się jednak od analizy tego, co wydarzyło się kilka dni temu. Chodzi oczywiście o przegrany mecz z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Wnioski muszą być wyciągnięte. Jeszcze sporo meczów przed nami, ale wnioski muszą być wyciągnięte, żeby tych błędów technicznych nie popełniać. Błędów było zdecydowanie za dużo i nie możemy ich tylu popełniać.

– podkreśla trener Rafała Gliński.

Po analizie drużyna skupia się już tylko na zbliżającym się meczu z Orlen Wisłą Płock.

Przed nami bardzo trudny rywal. Każdy wie, z kim się mierzymy. Nieraz jednak już o tym wspominałem, że właśnie w takich meczach pokazywać swoje najlepsze możliwości. Musimy robić wszystko to, co sobie zaplanujemy przed meczem.

– mówi szkoleniowiec Handball Stali Mielec.

Warto przypomnieć, że Rafał Gliński był już kiedyś współautorem wielkiej niespodzianki. W 2014 roku Stal Mielec, z Glińskim w składzie, zremisowała z Wisłą Płock. Jak obecny trener wspomina tamto spotkanie?

Miło się wraca do takich wspomnień, ale trzeba pamiętać, że to były zupełnie inne zespoły, niż dzisiaj. Inna była Stal, inna była też Wisła. My w sobotę musimy walczyć, oddać całe serce na parkiecie i zobaczmy, jaki będzie wynik po sześćdziesięciu minutach.

– przypomina Gliński.

Trener Stali Rafał Gliński docenia klasę rywala i wspomina słynny remis z "Naficarzami":

--:--
--:--

Klasę rywala docenia również Bartosz Wojdak, mówi także o rywalizacji z byłym graczem Stali – bramkarzem Krystianem Witkowskim.

--:--
--:--

Mecz Handball Stal Mielec – Orlen Wisła Płock w najbliższą sobotę rozpocznie się o godzinie 17:00. Spotkanie odbędzie się w hali Powiatowego Centrum Sportu w Staszowie. Partnerem meczu są Miasto i Gmina Staszów oraz Powiat Staszowski.

Fot. materiały organizatora

18 lutego ·  22:24

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez