Sport
PIŁKA RĘCZNA

Mecz o życie w Mielcu

5 mar · 08:38
Mecz o życie w Mielcu

W niedzielę w Superlidze piłkarzy ręcznych w Mielcu dojdzie do niezwykle ważnego spotkania. Miejscowa Stal o godzinie 16 podejmie  drużynę MMTS-u Kwidzyn. W pierwszym meczu zdecydowanie lepsi byli nasi rywale, którzy rundzie wygrali 30:23.

Dla Stali będzie to już trzecie spotkanie rundy rewanżowej PGNiG Superligi. Jak narazie były to porażki z Górnikiem Zabrze i Grupą Azoty SPR-em Tarnów. Do tego trzeba jeszcze doliczyć porażkę w zaległym meczu I rundy z Chrobrym Głogów.
Stal MIelec wpadła w poważny dołek i jak tlenu potrzebuje zwycięstwa, a wygrana i komplet punktów z pewnością poprawiły by nastroje w klubie oraz sytuację w tabeli, która staje się coraz gorsza. W lidze Czeczeńcy wyprzedzają jedynie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.
Na pewno jest to dla nas obciążenie, w głowach przede wszystkim. Szczególnie po tym ostatnim meczu w Tarnowie, który nam całkowicie nie wyszedł – mówi Łukasz Janyst, kapitan SPR.
Stali Mielec. – Robimy teraz wszystko, by jak najlepiej przygotować się do meczu z Kwidzynem i zmazać tę plamę po meczu w Tarnowie – dodaje.
Łukasz Janyst przyznaje, że presja towarzyszy zespołowi przed każdym meczem. – W sporcie presja jest czymś normalnym. Naszym zadaniem jest to, że musimy się z nią zmierzyć jako drużyna i wyjść na boisko, by walczyć do samego końca o zwycięstwo.
Nikt w Mielcu nie może dobrze wspominać naszego pierwszego meczu z MMTS-em Kwidzyn w tym sezonie. Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki bez większych problemów wygrali 30:23. MMTS jest również dużo wyżej od nas w tabeli – zajmuje obecnie 8.miejsce.
- Mogę obiecać, że będziemy walczyć do samego końca – podkreśla Łukasz Jansyt. – Wszyscy znamy naszą sytuację, punkty nam są potrzebne. Wspomniany mecz w Kwidzynie nam wybitnie nie wyszedł, musimy teraz zrobić wszystko, żeby do takiej sytuacji więcej nie dopuścić. Po tamtym meczu mieliśmy dość szybko analizę wideo i wyciągaliśmy wnioski. Tak samo będzie teraz, gdy znów będziemy analizowali grę naszego przeciwnika, tak by się dobrze ustawić, a nasza gra funkcjonowała najlepiej, jak tylko może – kończy kapitan SPR Stali Mielec.
Początek meczu SPR Stal Mielec – MMTS Kwidzyn w niedzielę o godzinie 16.

Fot. SPR Stal Mielec

5 marca ·  08:38

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez