TENIS STOŁOWY

Grzegorz Kielar o Mistrzostwach Polski Seniorów

17 mar · 08:45

Janusz Malarz – tenisista stołowy z klubu IKS Jezioro Tarnobrzeg wywalczył brązowy medal na zakończonym w Gliwicach 4 turnieju Grand Prix Polski Weteranów. Janusz Malarz w drodze do półfinału pokonał trzech rywali. Starcie o finał przegrał z późniejszym triumfatorem zawodów Henrykiem Glurą z Bydgoszczy 1:3. O brąz tarnobrzeżanin rywalizujący w kategorii wiekowej 80 plus zagrał ze Zdzisławem Orzechowskim z Łowicza i zwyciężył 3:1. A 11 kwietnia zaplanowano Otwarty turniej Grand Prix Podkarpacia Weteranów w tenisie stołowym.

Tymczasem najlepsi krajowi zawodowcy szykują się już do 89 Mistrzostw Polski Seniorów, które po 14 latach ponownie odbędą się na Podkarpaciu. Miejscem rywalizacji w ostatni weekend marca będzie hotel Arłamów w Bieszczadach. Z uwagi na sytuację pandemiczną zawody mają się odbyć w tzw. „bańce sanitarnej” a samo odosobnione miejsce lokalizacji temu sprzyja. Mimo iż do Arłamowa nie przyjedzie obrończyni tytułu i pięciokrotna mistrzyni Polski Li Qian, spodziewamy się krajowej czołówki zapowiada prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Grzegorz Kielar:

--:--
--:--

Pandemia niestety wymusza dodatkowe turniejowe obostrzenia dodaje prezes Kielar:

--:--
--:--

Prawo gry na mistrzostwach Polski wywalczyli mistrzowie Podkarpacia sprzed kilku dni, czyli Zuzanna Wielgos i Szymon Kolasa – oboje reprezentują Fibrain AZS Politechniki Rzeszów. Poza tą dwójką w Arłamowie wystąpi ich klubowa koleżanka Katarzyna Galus. A ponadto grający trener Fibrain AZS Politechniki Rzeszów – Tomasz Lewandowski i jego klubowy kolega Piotr Chodorski. Z klubu Sokołów S.A. Jarosław – zagra utalentowana 16-latka Anna Brzyska. A z żeńskiej ekipy mistrzyń Polski EneaSiarkopolu Tarnobrzeg w Arłamowie wystąpią Agata Zakrzewska i Julia Ślązak. Tytułów wywalczonych przed rokiem w singlu bronić będą Jakub Dyjas i Natalia Bajor. Mistrzostwa w Arłamowie potrwają od 26 do 28 marca.

17 marca ·  08:45