Sport
PIŁKA RĘCZNA

Memoriał Antoniego Weryńskiego

13 sie · 12:02
Memoriał Antoniego Weryńskiego

W Mielcu w weekend, w hali Szkoły Podstawowej nr 7, odbędzie się X Memoriał im. Antoniego Weryńskiego w piłce ręcznej.

W turnieju wezmą udział drużyny: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (PGNiG Superliga), ORLEN Upstream SRS Przemyśl i MKS Padwa Zamość (obie drużyny występują w Lidze Centralnej) oraz gospodarz turnieju – Handball Stal Mielec.

Memoriał będzie rozgrywany w formule Final Four. W pierwszym meczu półfinałowym (sobota, godzina 15:00) spotkają się Piotrkowianin Piotrków Trybunalski i MKS Padwa Zamość. W drugim spotkaniu (sobota, godzina 17:00) Handball Stal Mielec zagra z ORLEN Upstream SRS Przemyśl. W niedzielę odbędą się mecze o 3. i 1. miejsce.

Wstęp na X Memoriał im. Antoniego Weryńskiego będzie bezpłatny.

Głównym celem Memoriału jest upamiętnienie legendarnego zawodnika i prezesa klubu piłki ręcznej SPR Stal Mielec. Jako zawodnik, Antoni Weryński zdobył ze Stalą Mielec wicemistrzostwo Polski w 1975 roku oraz Puchar Polski w 1971 roku.

Z kolei za jego kadencji w roli prezesa, klub odnosił największe sukcesy w swojej najnowszej historii, z brązowym medalem PGNiG Superligi w 2012 roku. Antoni Weryński zmarł 13 listopada 2012 roku. Od 2013 roku nieprzerwanie organizowany jest memoriał jego imienia.

fot. archiwum

13 sierpnia ·  12:02

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez