LEKKOATLETYKA

Memoriał Kamili Skolimowskiej - wyniki

6 wrz · 21:02

W Chorzowie odbył się lekkoatletyczny Memoriał Kamili Skolimowskiej. W silnie obsadzonych zawodach startowała dwójka zawodników CWKS Resovii - Oliwer Wdowik i Wiktoria Miąso.

Wdowik specjalizujący się w biegu na 100 metrów tym razem wystąpił na dystansie 200 metrów. Rzeszowianin uzyskał czas 21,33 s., co dało mu 8. miejsce. Najszybszy był Kanadyjczyk Andre De Grasse czyli aktualny mistrz olimpijski z czasem 20,21.

Z kolei Wiktoria Miąso zakończyła konkurs skoku wzwyż na wysokości 1,80 m. Najlepsza była Elena Vallortigara, która skoczyła 1,96. Nasza reprezentantka zakończyła rywalizację na 6. miejscu. Trzecia była Kamila Lićwinko, która w tym sezonie zakończy karierę.

Ponad to konkurs rzutu oszczepem wygrała Maria Andrejczyk. Polka osiągnęła rezultat 61 m 77 cm.

Karierę zakończył natomiast dyskobol Piotr Małachowski. Dwukrotny wicemistrz olimpijski był czwarty.

Bieg na 400 m z rekordem życiowym 50 sekund 70 setnych wygrała Natalia Kaczmarek. W rzucie młotem triumfował Paweł Fajdek. Drugie miejsce zajął Wojciech Nowicki. Wśród kobiet zwyciężyła Białorusinka Nastassia Maslava. Druga była Malwina Kopron, a trzecie miejsce zajęła Joanna Fiodorow, dla której także był to ostatni start w karierze.

6 września ·  21:02