Sport
PIŁKA RĘCZNA

Mielczanie powalczą w Pucharze Polski

9 lut · 08:14
Mielczanie powalczą w Pucharze Polski

Przed Handball Stalą Mielec kolejne pucharowe wyzwanie. W ramach rozgrywek w Pucharze Polski w środę o godzinie 18:00 rozpocznie się spotkanie z KS AZS-AWF Biała Podlaska. Jego stawką będzie awans do ćwierćfinału krajowego pucharu. Na tym poziomie mielczanie po raz ostatni grali w 2016 roku.

W ubiegłą środę podopieczni trenera Rafała Glińskiego pokonali w 1/16 Pucharu Polski Siódemkę Miedź Legnica 33:28. Trzy dni później, po niezwykle emocjonującym i dramatycznym ligowym spotkaniu pokonali Zagłębie Lubin 32:31.

Ja osobiście pamiętam, że na moim organizmie to się świetnie sprawdzało, gdy tych cięższych treningów było mniej, a więcej było spotkań. Więc z jednej strony, to trochę źle, że nie można z treningami dołożyć do pieca, ale z drugiej fajnie, bo jesteśmy w tym trybie meczowym szybciej.

– informuje szkoleniowiec Handball Stali Mielec.

W środę przed mielecką drużyną otwiera się szansa na historyczne wydarzenie i awans do ćwierćfinału krajowego pucharu. Pamiętać należy jednak, że pierwszoligowa Biała Podlaska potrafiła już wyrzucić z Pucharu Polski superligową Gwardię Opole.

Biała Podlaska zrobiła już dużą niespodziankę i to już na pewno nie będzie anonimowy zespół, tylko solidny rywal, z którym łatwo nie będzie.

– podkreślił trener Rafał Gliński.

My jedziemy do Białej Podlaskiej, żeby wygrać to spotkanie. Z takim nastawieniem wszyscy podejdziemy do tego meczu.

– dodał trener Stali.

Początek meczu KS AZS-AWF Biała Podlaska - Handball Stal Mielec w środę o godzinie 18:00.

Fot. Handball Stal Mielec

9 lutego ·  08:14

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez