PIŁKA RĘCZNA

Mielczanie wreszczcie wygrywają

29 mar · 07:13

Walcząca o utrzymanie w Superlidze Stal Mielec pokonała Zagłębie Lubin 23:21 (12:11).

Dla gospodarzy był to mecz o życie, a jak się okazało po niespełna tygodniu pracy z psychologiem do Stalowców wróciła mentalność zwycięzców.

Pojedynek od początku był bardzo zacięty i wyrównany. Najczęściej na tablicy wyników widniał remis a zadbali o to przede wszystkim bramkarze.
W ekipie Stali od początku dobre zawody rozgrywał wychowanek Krystian Witkowski. Już w 6 minucie odbił karnego wykonywanego przez Bogacza. Jednak 40 metrów od niego swoje wysokie umiejętności prezentował bramkarz Zagłębia Marcin Schodowski. Jednak już po syrenie zwiastującej koniec pierwszej połowy spotkania popełni błąd i przepuścił rzut z wolnego w wykonaniu serbskiego obrotowego Fosty Petrovica. W końcówce drugiej połowie pojedynek miał już jednego bohatera. Popularny Muflon "zamurował Czeczeńską bramkę i wybronił 4 ostatnie rzuty rywali, w tym karnego Romana Chychykało. Ostatecznie okazało się, że Krystian Witkowski obronił 17 rzutów i czynił to z 45% skutecznoscią.
Wygrana stała sie faktem a radości nie krył szkoleniowiec gospodarzy Dawid Nilsson.

Oby to było przełamanie. Mój zespół pokazał charakter i waleczność. Byliśmy monolitem i każdy z graczy dołożył cegiełkę do zwycięstwa. Ale bezsprzecznie obrona na czele z Krystianem WItkowskim była kluczem do wygranej.

– zakończył trener Stali.

Mielczanie mają teraz w dorobku 14 punktów ale w dalszym ciągu są na przedostatnim 13 miejscu w tabeli Superligi.

29 marca ·  07:13