Sport
PIŁKA RĘCZNA

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej

2 maj · 19:24
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej

W Kielcach i Mielcu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej.  W Kielcach szczypiorniści ORLEN Upstream SRS Przemyśl, na inaugurację turnieju pokonali jednego z pretendentów do medalu – KS Szczypiorniak Olsztyn 30-26. Wczoraj nasz zespół przegrał z VIVE Kielce 30-44, a dziś w ostatnim meczu zespół z Przemyśla przegrał z ASPR-em Zawadzkie 24-27. Do dalszej fazy awansowała ekipa z Kielc.

Z kolei w Mielcu młodzi piłkarze ręczni SPR Stali na inaugurację zawodów przegrali po rzutach karnych z UKS-em Krakowiak 34-35. W regulaminowym czasie gry był remis 30:30. W sobotę Stal przegrała z MKS-em Ustroń 16-35, a dziś w ostatnim meczu młodzi mielczanie musieli uznać wyższość drugiemu zespołowi VIVE 22-31. Pierwsze miejsce i awans do dalszej fazy uzyskała drużyna z Ustronia.

Natomiast w Gliwicach i Dobrzeniu zakończyły się turnieje Mistrzostw Polski juniorek młodszych w piłce ręcznej. W Gliwicach na inaugurację szczypiornistki Handballu z Posady Górnej – okazały się lepsze od Zorzy Iskry Kowalów 30:14. Wczoraj przegrały z Pyrkami Poznań 21-28, a dziś uległy SPR-owi Sośnica Gliwice 24-33.

Z kolei w Dobrzeniu występowały szczypiornistki Handballu Rzeszów. Na początek nasz zespół przegrał drużyną LZS TOR Dobrzeń Wielki 14-31, wczoraj przegrał z Koroną Kielce 11-40, jutro na zakończenie turnieju rzeszowianki zmierzą się z SMS Kraków.

Fot. archiwum

2 maja ·  19:24

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez