Sport
PIŁKA NOŻNA

Nowi w mieleckiej Stali

21 cze · 15:35
Nowi w mieleckiej Stali

Nowymi zawodnikiem mieleckiej PGE FKS Stali Mielec zostali Paweł Żyra i Mateusz Kochalski.
Żyra to 24-letni ofensywny pomocnik, który związał się z mielecką Stalą dwuletnim kontraktem.
Żyra pochodzi z Dolnego Śląska. Ma 24 lata i 178 cm wzrostu. Przygodę z piłką zaczynał w Górniku Wałbrzych. Naturalnym kierunkiem dla uzdolnionych młodych chłopców w tamtym regonie jest Zagłębie Lubin. Żyra przeniósł się do Lubina w 2010 roku. W sezonie 2014/2015 występował w trzecioligowych rezerwach Zagłębia. Był powoływany do reprezentacji Polski do lat 18 i 19. W ekstraklasie, w miedziowej drużynie debiutował jesienią 2015 roku. W rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 był wypożyczony do Chojniczanki. Przed sezonem 2020/21 trafił do Niecieczy. W Termalice zagrał w 33 meczach i przyczynił się do awansu „Słoników” do ekstraklasy. W poprzednim sezonie w ekstraklasie wystąpił w pięciu pojedynkach.
Rywalizacja o miejsce między słupkami mieleckiej bramki zapowiada się pasjonująco. Do rywalizacji o grę na pozycji nr 1 do Bartosza Mrozka i Mateusza Dudka dołącza Mateusz Kochalski, który podpisał ze Stalą trzyletni kontrakt.


Mateusz jest kolejnym ekslegionistą, który pojawia się na Solskiego. W poprzednim sezonie był wypożyczony do Radomiaka. Tam zagrał w jednym pojedynku w ekstraklasie przeciwko Cracovi oraz w Pucharze Polski przeciwko Górnikowi Zabrze. W tych spotkaniach puścił trzy bramki. Ma 21 lat, dysponuje niezłymi warunkami fizycznymi – 189 cm/88 kg. Pochodzi z Lubelszczyzny. Piłkarską przygodę zaczynał w BKS Lublin. W 2015 roku związał się z Legią Warszawa. Przy Łazienkowskiej grał w Centralnej Lidze Juniorów oraz w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Potem został wypożyczony do Legionovii, a następnie do Radomiaka. W Radomiu w sezonie 2020/21 zagrał we wszystkich 34 meczach i miał niemały wkład w awans tego zespołu do ekstraklasy.

W Mielcu o miejsce między słupkami powalczy z Bartoszem Mrozkiem i Mateuszem Dudkiem. Rywalizacja zapowiada się pasjonująco.

Fot. Stal Mielec

21 czerwca ·  15:35

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez