Sport
PIŁKA RĘCZNA

Nowy trener piłkarzy ręcznych Stali Mielec

16 lut · 18:26
Nowy trener piłkarzy ręcznych Stali Mielec

Marek Motyczyński został nowym trenerem piłkarzy ręcznych Stali Mielec.
W ekipie występującej w Superlidze doszło dziś do trzęsienia ziemi. Władze klubu pożegnały Dawida Nilssona i jego asystenta Marcina Basiaka. Prezes Roman Kowalik podziękował dotychczasowemu sztabowi szkoleniowemu za pracę, ale jak stwierdził zespół potrzebuje wstrząsu by walczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zapewne czarę goryczy przelała ostatnia porażka z walczącym również o utrzymanie Chrobrym Głogów 26:27. Mielczanie jeszcze na kilkanaście minut przed końcem prowadzili różnicą 5 trafień ale pogubili się w końcówce i ulegli rywalom.

Marek Motyczyński znany jest przede wszystkim z pracy w Wiśle Płock, z którą w latach 1989–1992 wywalczył dwa brązowe i jeden srebrny medal mistrzostw kraju oraz zdobył w sezonie 1991/1992 Puchar Polsk.Przez następne 17 lat pracował we Francji, prowadząc m.in. męski Villemoble Handball i żeński Union Sporive Municipale de Gagny. Po powrocie do Polski był także szkoleniowcem Azotów Puławy, Siódemki Miedzi Legnica i Chrobrego Głogów. Ostatnio w 2016 roku prowadził KPR Legionowo. Dwukrotnie w 2012 i 2016 roku ubiegał się o posadę trenera naszej narodowej reprezentacji.

Marek Motyczyński w roli pierwszego trenera mieleckiej Stali zadebiutuje w najbliższą niedzielę, gdy jego podopieczni rywalizować będą u siebie z Górnikiem Zabrze.

16 lutego ·  18:26

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez